zywot

 

Łęczyńska grupa teatralna GRAVITE w ramach Projektu teatralnego Łeczna 2013, realizowanego przez Łeczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kutlury i Sztuki PLAMA, zaprezentuje spektakl "Żywot Awwakuma" na tegorocznej Nocy Kultury w Lublinie. 

 

Spektakl "Żywot Awwakuma" powstał na motywach autobiograficznej powieści Awwakuma Pietrowicza "Żywot protopopa Awwakuma przez niego samego opisany". Inspiracją do projektu stał się również spektakl Gardzienic, którego premiera odbyła się równo trzydzieści lat temu. Przedstawienie przenosi widzów w świat biesów, prawosławnych mitów i opowieści z pogranicza rzeczywistości i magii. W spektaklu wykorzystano polskie, ukraińskie i łemkowskie pieśni ludowe stanowiące spuściznę historyczną tych terenów.

Teatr "Gravite" związany z Centrum Kultury w Łęcznej działa od 2010 roku. Inspiracje czerpie z dokonań Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, z którym współpracuje. Podczas poprzednich edycji Nocy Kultury można było zobaczyć spektakle "Trojanki"  (2011) i "Klitajmestra” (2012).


Organizator: Gravite - ŁSTKiS Plama

Miejsce: Wojewódzki Ośrodek Kultury, ul. Dolna Panny Marii 3

Data: 08.06.2013 22:45 - 08.06.2013 23:25

 

LOGO UM1