98207594_181373363141545_8043924036838752256_n.jpg

Mimo epidemii tegoroczny Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2020 odbędzie się. Zmieni się jednak formuła. Dzięki dotacji w wysokości 56 tys. zł  od Narodowego Centrum Kultury, które otrzymało Centrum Kultury w Łęcznej na realizację projektu pt. „Trzy festiwale w wirtualnej odsłonie” , będziemy mieli możliwość oglądać i słuchać rywalizacji 10 kapel z całej Polski . W weekend, na przełomie lipca i sierpnia, przyjadą do Łęcznej kapele, których występy zostaną sfilmowane  i poddane ocenie jury festiwalu oraz publiczności. Jak co roku zostaną wybrani zwycięzcy, zostanie przyznana nagroda za najlepszą piosenkę targową oraz nagroda publiczności -  w tym roku będziemy głosować przez Internet po wysłuchaniu transmisji z nagrań wszystkich kapel. Czas epidemii nie pozbawi Łęcznian możliwości dobrej zabawy – jednak trochę w innej formule.

 Festiwal jest jednym z elementów projektu, który realizuje Centrum Kultury w Łęcznej. Podczas  dwóch poprzedzających Festiwal Kapel weekendów zostaną przeprowadzone dwa nowe łęczyńskie wydarzenia – również online. W połowie lipca odbędzie się I Festiwal Piosenki Bajkowej, na którym zaprezentują się młodzi soliści  w trzech grupach wiekowych. A tydzień później do Łęcznej przyjadą artyści reprezentującą muzykę młodzieżową, którzy zaprezentują się na Festiwalu Dzikie Brzmienia. W nim zwycięzców wybiorą internauci. Festiwal ten był planowany na marzec, ale ze względu na epidemię nie doszedł do skutku.

Realizacja projektu „Trzy festiwale w wirtualnej odsłonie” daje możliwość , jedyną w takiej sytuacji, aby do Łęcznej mogły powrócić festiwale, w tym dwa nowe.

2020-NCK_dofinans_kulturawsieci-rgb.jpg

 

LOGO_3fRGBmCKHERB.jpg