Wynik obrad Jury Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Piękno mojego miejsca zamieszkania-zabytki w mojej okolicy"

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z Powiatu Łęczyńskiego.
Uczestnicy konkursu przygotowali prace inspirowane zabytkami jakie istnieją w ich miejscach zamieszkania z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych.
Na konkurs nadesłano około 140 prac plastycznych z takich placówek Powiatu Łęczyńskiego jak: Gminny Dom Kultury w Cycowie, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, Szkoła Podstawowa w Zofiówce, Świetlica Wiejska w Kopinie, Szkoła Podstawowa w Ostrówku, Szkoła Podstawowa w Nadrybiu, Szkoła Filialna w Zawadowie, Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza w Kijanach, Gimnazjum nr 1 w Łęcznej, Zespół Szkół nr2 w Łęcznej, Zespół Szkół nr1 w Łęcznej, CK w Łęcznej i CK-ODK w Łęcznej.

 

Jury w składzie:

Dorota Bogucka
Katarzyna Szajnog
Helena Kepka
w dniu 26 kwietnia 2013 r. w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej przy ul. Górniczej 12 po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych prac plastycznych postanowiło nagrodzić i wyróżnić autorów najciekawszych z nich:

 

uczniowie szkół podstawowych:

 

• I miejsce ex aequo
Paulina Kiszczak lat 9 SP w Zofiówce
Zuzanna Struszewska lat 6 GDK w Cycowie
Kalina Bronecka lat 10 GDK w Cycowie

 

• II miejsce ex aequo
Piotr Grzesiak lat 9 SP w Zofiówce
Aleksandra Wasilczyk lat 12 CK-ODK w Łęcznej

 

• III miejsce ex aequo
Matylda Wójcik lat 7 CK w Łęcznej
Anna Geryn lat 10 SP nr 2 w Łęcznej
Nikola Pecyńska lat 10 SP nr2 w Łęcznej

 

Wyróżnienia:
Małgorzata Cyfra lat 7 SP w Nadrybiu
Julia Barańska lat 10 SP w Ostrówku
Oskar Regec lat 11 CK-ODK w Łęcznej

 

uczniowie gimnazjum:


•I miejsce
Paweł Wasilczyk lat 15 CK-ODK w Łęcznej


•II miejsce
Patrycja Jaroszek lat 14 ZS nr 2 w Łęcznej


•III miejsce
Aleksandra Pietrzak lat 13 GOK w Milejowie

 

Wszystkie prace zostały zakwalifikowane do oceny przez Jury oraz prezentacji na wystawie pokonkursowej. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za podzielenie się swoją wrażliwością na otaczający nas świat.
Jury dziękuje dzieciom i młodzieży za udział w konkursie, za ogromny twórczy potencjał w dziedzinie plastyki, niebanalne ujęcie tematu z wykorzystaniem tak różnorodnych technik plastycznych.
Jury dziękuje wszystkim nauczycielom i instruktorom za zaangażowanie w przygotowanie młodych artystów do konkursu, jednocześnie Jurorzy życzą wszystkim młodym artystom i ich opiekunom dalszych sukcesów w działaniach plastycznych.

 

Zapraszamy wszystkich na otwarcie wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem dyplomów i nagród laureatom konkursu dnia 15 maja 2013r. o godz. 13:00 w "Kącie działań twórczych" CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej ul. Górnicza 12.