XIV Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych

1. ORGANIZATOR:

• Burmistrz Łęcznej
  • Centrum Kultury w Łęcznej
  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o. w Łęcznej.

2. CELE:

• propagowanie folkloru miejskiego oraz pielęgnowanie sztuki ulicznego i podwórkowego muzykowania
  • konfrontacja dokonań artystycznych kapel, wymiana doświadczeń oraz umiejętności jej popularyzowania.

3. TERMIN I MIEJSCE:

30 – 31 lipca 2011 r., Targowisko Miejskie w Łęcznej ul. Braci Wójcickich 3.

4. WARUNKI UCZESTNICTWA:

• w Festiwalu biorą udział kapele, które do dn. 15.06.2011 r. nadeślą karty zgłoszeń i fotografie zespołów na adres: Centrum Kultury, ul. Obrońców Pokoju 1, 21–010 Łęczna, tel./fax 81 752 15 47, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • uczestnicy przygotowują 20 min. programu
  • w prezentacji powinny się znaleźć utwory niewykonywane na wcześniejszych Festiwalach w Łęcznej oraz jeden o tematyce jarmarcznej
  • w koncercie finałowym biorą udział wszystkie kapele
  • w koncercie laureatów wystąpią kapele nagrodzone i wyróżnione.  W przypadku odmowy Organizator zastrzega sobie możliwość zatrzymania przyznanej nagrody.

5. JURY:

• w składzie Jury powołanego przez Organizatora znajdują się muzycy i literaci
  • werdykt Jury Festiwalu jest ostateczny.

6. NAGRODY:

• Jury przyzna trzy nagrody w wysokości: I – 5000 zł., II – 3000 zł., III – 2000zł.
  • Organizator dopuszcza przyznanie wyróżnień i nagród rzeczowych
  • Prezes PGKiM w Łęcznej ufunduje puchar za najlepszą piosenkę o tematyce jarmarcznej
  • Prezes Radia Lublin ufunduje puchar jako Nagrodę Publiczności
  • Kapele uczestniczące w Festiwalu otrzymają okolicznościowe dyplomy.

7. INNE POSTANOWIENIA:

• Organizatorzy zapewniają uczestnikom: sprzęt nagłaśniający w czasie prób i prezentacji programu, wyżywienie, nocleg 30/31 lipca br. w internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach
  • rejestracji należy dokonać w Biurze Organizacyjnym Festiwalu, które będzie się czynne dnia 30 lipca w godz. 10.00 – 13.00 na Targowisku Miejskim w Łęcznej (w miejscu festiwalu)
  • każda kapela przy rejestracji otrzyma program Festiwalu zawierający szczegółowy plan imprezy i posiłków
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ustalania kolejności występów kapel uczestniczących w festiwalu
  • Organizator zastrzega sobie prawo dowolnego dysponowania wykonanymi przez niego zdjęciami i nagraniami z przebiegu Festiwalu
  • Organizator zastrzega sobie prawo decydowania w sprawach nie objętych niniejszym regulaminem.

REGULAMIN FESTIWALU oraz KARTA ZGŁOSZENIA do pobrania.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu