I Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim My English Poem

16 marca 2022 r. w Centrum Kultury w Łęcznej odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim My English Poem. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VI-VIII szkół podstawowych. Zadaniem uczestników była recytacja wiersza wybranego poety anglojęzycznego w języku oryginału.

Laureatami zostali: I miejsce – Natalia Ciesielska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, II miejsce – Blanka Staszewska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrówku, III miejsce – Stefan Jaroszek ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej; wyróżnienia: Weronika Ożóg, uczennica Szkoły Podstawowej w Piasecznie, Nadia Majewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej i Sebastian Czarnowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej oraz Centrum Kultury w Łęcznej, a honorowy patronat objął Starosta Łęczyński. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, Centrum Kultury w Łęcznej, Wydawnictwo Macmillan oraz Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.

I Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim My English Poem
I Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim My English Poem - Stefan Jaroszek III miejsce
I Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim My English Poem
I Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim My English Poem - I miejsce – Natalia Ciesielska