Teatr GRAVITE zaprezentuje na NOCY KULTURY 2012 esej teatralny Klitajmestra, który jest drugą częścią tryptyku poświęconego bohaterom mitu o wojnie trojańskiej. Pierwsza część to Trojanki zrealizowane na przełomie 2010/11.

 

 

...Staramy się przedstawiać postacie pominięte w hymnach i peanach na cześć zwycięzców i bohaterów trojańskich. Zarówno kobiety z Troi jak też Klitajmestra nie doczekały się pochwalnych pieśni wychwalających ich bohaterstwo, tak, tak - BOHATERSTWO. Chcemy chociaż w maleńkiej części zapełnić tę lukę. Spektakl powstał na podstawie tekstów Eurypidesa, Ajschylosa oraz własnych obserwacji i przemyśleń... - mówi twórca tekstów i muzyki Tomasz Gładosz.


Spektakl odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, ul. Dolna Panny Marii 3, o godz. 20.30, 2 czerwca 2012 r., wstęp wolny.

 

Przygotowanie spektaklu i jego prezentacja na NOCY KULTURY 2012 odbywa się w ramach Projektu teatralnego Łęczna 2012 realizowanego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twróców Kultury i Sztuki PLAMA we współpracy z Centrum Kultury w Łęcznej i wspólfinasnowanego przez Gminę Łęczna.

 

Image

 


 

O godz.  19.45 wystąpi, również na NOCY KULTURY 2012, łęczyński teatr młodzieżowy z Zespołu Szkół Górniczych - LIBERUM VETO ze spektaklem na podstawie opowiadań Marii Kieres-Kramek "BIAŁA SUKNIA".