PSE_partner_CK_w_Łęcznej_copy_copy.jpg

 

Mieszkańcy Łęcznej mogą korzystać z nowej, wielofunkcyjnej sali Centrum Kultury
w Łęcznej przy ul. Obrońców Pokoju 1. Przestrzeń pod nazwą „Piwnica artystyczna” wyposażono w sprzęt multimedialny – ekran projekcyjny i rzutnik, system nagłośnieniowy oraz siedziska na podestach. Projekt zrealizowano w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Szacuje się, że z nowej przestrzeni skorzysta ok. 2 tysięcy mieszkańców rocznie.

 

W sali odbywają się już pokazy filmowe, próby teatralne, zajęcia taneczne i gimnastyczne,
a także konkursy recytatorskie i muzyczne. Z nowego miejsca korzystają członkowie lokalnych kół i grup zainteresowań, uczniowie łęczyńskich szkół oraz seniorzy.

 

Nowy sprzęt multimedialny daje duże możliwości użytkownikom przestrzeni zaaranżowanej przez CK w Łęcznej. Z „Piwnicy artystycznej” korzystali już m.in. uczestnicy warsztatów tanecznych, 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, I gminnego Konkursu Piosenki, Poezji
i Prozy o tematyce patriotycznej „Tu wszędzie Polska, tu – Ojczyzna!” oraz widzowie pokazów filmowych organizowanych we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej. Jest to także miejsce prób oraz występów teatru Gravite, działającego w gminie od kilkunastu lat. Już w grudniu swoją premierę będzie miał spektakl „Kantor – Strzępy”.

 

Szczegółowe informacje dotyczące innych planowanych wydarzeń w nowej sali CK w Łęcznej dostępne będą na stronie www.ck.leczna.pl.

 

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Łęczna PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Chełm-Lublin Systemowa, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i niezawodność dostaw energii w południowo-wschodniej części kraju.

 

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl.

 

23._Jesienny_Konkurs_Recytatorski_copy.jpgwarsztaty_tsaneczne.jpgwarsztaty_taneczne_7.jpgPróba_teatru_GRAVITE_do_spektaklu_KANTOR-STRZĘPY.jpgPokaz_filmowy_2.jpgPokaz_filmowy_1.jpgI_Gminny_Konkurs_piosenki_poezji_i_prozy_o_tematyce_patriotycznej__tu_wszędzie_Polska_tu__Ojczyzna_2.JPGI_Gminny_Konkurs_piosenki_poezji_i_prozy_o_tematyce_patriotycznej__tu_wszędzie_Polska_tu__Ojczyzna_1_copy.JPG