MACHINA

 • MACHINA (wcześniej Deluxe) - założony w 2009 roku w Lublinie, grający pochodną klasycznego rocka, southern rocka blues-rocka, bluesa. Zespół założyli wokalista Michał Denis i gitarzysta Krzysztof Bobyk.
  Do składu zaprosili Marcina Sokołowskiego (gitara basowa) i Artura Jasińskiego (perkusja).
  Obecnie zespół tworzą Michał Denis (wokal), Marcin Fidecki (klawisze), Adam Stańczak (gitary), Filip Leszczyński (perkusja), Marcin Sokołowski (gitara basowa), doświadczeni muzycy, dla których muzyka jest życiową pasją.
  W 2010 roku zespół wydał DEMO pt. „Moje Przeznaczenie”, na którym znalazły się trzy autorskie kompozycje: "To twoje życie", "Powiesz" i "Moje przeznaczenie". W nagraniach wzięli udział wspaniali goście. Na klawiszach w utworze "Powiesz" zagrała Maria Dobrzańska (BAJM), a Piotr Cugowski (BRACIA) zaśpiewał z Michałem w utworze "Moje przeznaczenie".
  Z sukcesami w 2011 r. zespół wystąpił w programie Must Be The Music w TV POLSAT gdzie otarł się o półfinał. W tym samym roku grupa wzięła udział w projekcie promującym miasto Lublin. Owocem tego projektu jest utwór "Brama Wschodu" skomponowany specjalnie na tę okazję i opowiadający o rodzinnym mieście muzyków.
  Rok później pojawiają się nagranie pt. "Rola życia", o nieco świeższym i zmienionym brzmieniu oraz singiel "Wierzmy w siebie" (w zupełnie innym klimacie muzycznym niż zespół prezentował do tej pory). Utwór "Wierzmy w siebie" obok utworu "Atlantyda" (Grzegorz Turnau) zadebiutował na III Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Twórców "ARANŻATOR" (Żyrardów). Jury festiwalu, którego przewodniczącym był Grzegorz Turnau nagrodziło zespół wyróżnieniem za nowatorski i bardzo ciekawy aranż oraz wykonanie utworu "Atlantyda".
  W 2013 roku, po odejściu bębniarza Artura Jasińskiego, szeregi zespołu zasilił Filip Leszczyński (ex-perkusista Wanda i Banda, Izabela Trojanowska).
  W 2014 roku zespół MACHINA otrzymał nagrodę główną Grand Prix na VI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „KRAŚNIK BLUES MEETING 2014”.
  W roku 2016 w miejsce Krzystofa Bobyka dołączył do zespołu gitarzysta Adam Stańczak, kolejny pasujący tryb do rock and rollowej machiny.
  Pod koniec 2016 roku zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”.

  Od 2009 roku zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów. Od kameralnych występów w klubach po duże sceny na festynach i festiwalach rockowych i blues-rockowych w całym kraju.
  W grudniu 2019 r. zespół wydał płytę pt. „Czarodzieje Pustych Słów” pod okiem włoskiego producenta muzycznego Giuseppe Bassi.