Konkursy
- Szczegóły
Witajcie po przerwie drodzy Bajkowicze.
Przyszedł czas na kolejną, trzecią już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej!
W tym roku nie zabraknie niespodzianek
Pierwsza z nich to dwie nowe kategorie:
- Kat. V - Duety i zespoły do 14 lat
- Kat. VI - Duety i zespoły od 15 lat
Kolejne niespodzianki zdradzimy Wam wkrótce.
Zgłoszenia potrwają do 31 maja 2022 r.
Lista Finalistów zostanie ogłoszona 5 czerwca 2022 r.
Przesłuchania Finalistów wraz z koncertem Laureatów odbędą się 18 CZERWCA 2022 r. na Amfiteatrze Miejskim w Łęcznej!
3, 2, 1... START!
Rozpoczynamy zgłoszenia do jednego z najbardziej magicznych Festiwali po tej stronie Wisły!
Link do rejestracji:
https://forms.gle/WDFhqvdqyZgxkZah8
Szczegółowe informacje dostępne w Regulaminie:
- Szczegóły
Eliminacje powiatu łęczyńskiego
Jury w składzie:
- Dominika Pogrzebska
- Joanna Podgórniak
- Michał Ornatowski
- Marek Wojciechowski
Po wysłuchaniu i obejrzeniu 28 uczestników zgłoszonych do konkursu postanowiło nominować do Festiwalu Wojewódzkiego następujące osoby:
Kat. II 11-13 lat - Maja Kuchcewicz
Kat. III 14-16 lat - Milena Dyszewska
Kat. III 14-16 lat - Oliwia Sermanowicz
Kat. IV 17-20 lat - Marcel Ulewicz
Jury dziękuje wszystkim uczestnikom i opiekunom za przygotowanie do przeglądu.
- Szczegóły
Starostwo Powiatowe w Łęcznej
Centrum Kultury w Łęcznej
zapraszają na wystawę pokonkursową i wręczenie nagród laureatom
26. edycji KONKURSU PLASTYCZNEGO SYMBOLE I TRADYCJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
„KOLOROWA WIELKANOC”
Otwarcie wystawy, wręczenie nagród i dyplomów,
odbędzie się dn. 13 IV 2022 r. o godz. 14.00
w Centrum Kultury w Łęcznej ul. Obrońców Pokoju 1
WYNIKI PRAC JURY KONKURSU
W dniu 31 marca 2022 r. jury konkursu w składzie:
1. Aneta Resztak-Fedurek
2. Helena Kępka
3. Marek Wojciechowski
Po zapoznaniu się z regulaminem i obejrzeniu 445 prac reprezentujących 27 placówek powiatu łęczyńskiego (14 prac nie zostało zakwalifikowanych do oceny ze względu na niezgodność
z regulaminem), postanowiło przyznać nagrody. Jury brało pod uwagę poziom artystyczny, pomysłowość i estetykę prac.
Jury przyznało następujące nagrody:
Kat.: przedszkolaki
I miejsce – Natalia Chołyk lat 6, CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej, opiekun Małgorzata Ostasz-Szeliga
II miejsce – Konrad Ścibak lat 4, Przedszkole Publiczne nr 4 w Łęcznej, opiekun Magdalena Jach
II miejsce – Szymon Kwiatkowski lat 5, Przedszkole w Ciechankach, opiekun Anna Walczuk
III miejsce – Nela Chałupnik lat 4, Przedszkole Samorządowe w Cycowie, opiekun Edyta Oziemczuk
III miejsce – Marcelina Rabos lat 6, CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej, opiekun Paweł Brodzisz
Kat.: klasy I-III szkoły podstawowe
I miejsce – Amelia Kloc lat 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu, opiekun Magdalena Dylewska
I miejsce – Izabela Radczak lat 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, opiekun Beata Kowalska
II miejsce – Kacper Kowalski lat 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, opiekun Beata Kowalska
II miejsce - Lidia Drewniak lat 9, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, opiekun Dominika Kornecka
III miejsce - Michalina Kołodziej – Wysocka lat 7, Centrum Kultury w Łęcznej, opiekun Renata Wątroba
III miejsce - Jowita Dudek lat 8, Gminny Dom Kultury w Cycowie, opiekun Maryla Giszczak
III miejsce - Lena Skowronek lat 8, Szkoła Podstawowa w Garbatówce, opiekun Elżbieta Pasternak
Kat.: klasy IV-VI szkoły podstawowe
I miejsce – Oliwia Nadolska lat 10, Centrum Kultury w Łęcznej, opiekun Paweł Brodzisz
II miejsce – Kamila Rak lat 12, Szkoła Podstawowa w Puchaczowie, opiekun Agnieszka Zgórska
II miejsce – Martyna Wojtaluk lat 12, Szkoła Podstawowa w Łysołajach, opiekun Monika Kociuba
III miejsce – Kaja Wyka lat 10, CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej, opiekun Małgorzata Ostasz-Szeliga
Kat.: klasy VII –VIII szkoły podstawowe
I miejsce – Karolina Chyrchel lat 12, Szkoła Podstawowa w Puchaczowie, opiekun Agnieszka Zgórska
II miejsce – Martyna Antoniak lat 12, Szkoła Podstawowa w Puchaczowie, opiekun Agnieszka Zgórska
Kat.: szkoły ponadpodstawowe
Nagród nie przyznano
- Szczegóły
W Powiatowym Konkursie Plastycznym odbywającym się pod Honorowym Patronatem Starosty Łęczyńskiego „W barwach jesieni – dary jesieni” zorganizowanym przez Gminny Dom Kultury w Cycowie nagrody i wyróżnienia zdobyli uczestnicy zajęć plastycznych w CK-Osiedlowym Domu Kultury i Centrum Kultury w Łęcznej.
Kategoria przedszkola:
II miejsce – Antonina Tatarczak - CK-ODK
Kategoria klasy O-III SP
I miejsce – Joanna Brodzisz - CK-ODK
Kategoria klasy IV-VI SP
I miejsce – Julia Kotuła - CK-ODK
III miejsce – Julia Grzesiuk -CK-ODK
Wyróżnienie – Maria Walatek -CK-ODK
Wyróżnienie – Magdalena Kasprzak - CK
Kategoria – klasy ponadpodstawowe
Wyróżnienie – Aleksandra Zgierska - CK
Instruktor Paweł Brodzisz