V BARBÓRKOWE MISTRZOSTWA SZACHOWE ŁĘCZNA 2008

zapraszamy 13 XII 2008 godz.9.30

Centrum Kultury w Łęcznej ul. Obrońców Pokoju 1

- klasyfikacja indwidualna i rodzinna

- dla mieszkańców łęcznej i powiatu łęczyńskiego

- regulamin dostępny w centrum kultury

- wpisowe 5 zł (emeryci, renciści) 10 zł pozostali

- dzieci, młodzież i studenci bez wpisowego

szczegółowe informacj:

Centrum Kultury w Łęcznej ul. Obrońców Pokoju 1  tel. (081) 75 21 547 oraz u Jana Witolda Wójcika (sędzia)  tel. (081) 75 21 483

REGULAMIN V BARBÓRKOWYCH MISTRZOSTW SZACHOWYCH - ŁĘCZNA 2008 DLA MIASTA, GMINY I POWIATU ŁĘCZYŃSKIEGO W KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ I RODZINNEJ

1. CEL IMPREZY

Celem imprezy jest popularyzacja i rozpowszechnianie gry w szachy w środowisku miasta i mieszkańców powiatu łęczyńskiego, gry posiadającej wielkie walory wychowawcze, rekreacyjne i intelektualne jako atrakcja spędzania wolnego czasu po pracy. Wyłonienie Mistrza i Mistrzowskiej Rodziny 2008 r.

2. ORGANIZATOR

Centrum Kultury w Łęcznej

3. SPONSORZY

Burmistrz Łęcznej, Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w Bogdance, Komisja ds. Organizacji Obchodów Barbórkowych w Bogdance, Związek Zawodowy Górników w Polsce Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., NSZZ „Solidarność” Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., Związek Zawodowy „Kadra” Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., ZZ Pracowników Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla w Polsce „Przeróbka”, Zarząd Zakładowy Związku Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

4. WARUNKI UCZESTNICTWA

W mistrzostwach mają prawo uczestniczyć mieszkańcy miasta i gminy Łęczna oraz powiatu łęczyńskiego w klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej. Skład zawodników w kategorii rodzinnej nieograniczony - ojciec i syn lub córka, - dziadek i wnuk lub wnuczka, - brat i siostra itp. Warunkiem uczestnictwa jest zameldowanie jednej osoby w powiecie łęczyńskim. W punktacji rodzinnej liczone będą punkty 2 najlepszych z rodziny.

5. TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK

Turniej szachowy zostanie przeprowadzony w Centrum Kultury w Łęcznej w dniu 13.12.2008r. od godz. 9.30 Zakończenie Turnieju i ogłoszenie wyników przewiduje się ok. godz. 1600.

6. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmuje Centrum Kultury w Łęcznej oraz Jan Witold Wójcik- sędzia tel. 081 75 21 483

Zapisy i wpisowe oraz losowanie miejsc startowych odbędzie się na 30 min. przed turniejem.

Ważny dokument stwierdzający miejsce zamieszkania.

Ustala się następujące wpisowe:

a/ dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów – 0 zł.

b/ dla emerytów i rencistów – 5 zł.

c/ dla pozostałych – 10 zł.

7. SPOSÓB ROZGRYWEK

Mistrzostwa przeprowadzone zostaną systemem szwajcarskim, metodą kroczącego obliczania wartości na dystansie pięciu rund ( w przypadku większej ilości zawodników ilość rund może być zwiększona):

a/ klasyfikacja indywidualna:

- suma punktów z gry

- punktacja pomocnicza

- ilość zwycięstw

- wyniki bezpośredniego spotkania zainteresowanych

b/ w klasyfikacji rodzinnej suma punktów 2 najlepszych zawodników z rodziny.

W pozostałych sprawach organizacyjno – technicznych decyzje podejmuje sędzia.

8. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

a/ klasyfikacja indywidualna:

- seniorzy

- młodzież

b/ klasyfikacja rodzinna

Do zdobycia puchary oraz cenne nagrody i dyplomy.

9. UWAGI KOŃCOWE

a/ organizator zapewnia komplety szachów z zegarami

b/ obowiązuje kodeks szachowy Polskiego Związku Szachowego

c/ ponadto organizatorzy przewidują upominki, kawę i herbatę