Rozstrzygnięty został XVII Konkurs Poezji „Sztubackie strofy” Łęczna 2012 ogłoszony przez CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej ul. Górnicza 12 Do konkursu przystąpiło 33 autorów w tym:

• 21 autorów w grupie wiekowej do 15 lat

• 12 autorów w grupie wiekowej 16-20 lat

Jury konkursu w składzie:

Maria Kieres - Kramek

Danuta Binkiewicz - Kołodziej

Danuta Czubacka

postanowiło nagrodzić 6 autorów. Do publikacji zakwalifikowano wiersze 14 autorów.

grupa wiekowa do 15 lat

Paulina Szymańska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej) za zestaw wierszy

Małgorzata Walter Croneck (Zespół Szkół w Cycowie) za wiersz „Pragnienie”

III MIEJSCE (ex aequo)

Weronika Pyszyńska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej) za wiersze: „Wybór” i „Co to jest”

Alicja Iwanek (Zespół Szkół nr 2 w Łęcznej) za wiersze: „Wciąż uczę się żyć” i „Spacer”

grupa wiekowa 16-20 lat

Marta Aleksandra Kuna (LO w Łęcznej) za zestaw wierszy

II MIEJSCE - nie przyznano

III MIEJSCE

Agnieszka Kwiatkowska (LO w Milejowie) za wiersze: „Po prostu kocham” i „Materializm nastolatki”

Ze względu na dojrzałość poetycką nadesłanych prac, Jury zdecydowało na dopuszczenie do udziału w konkursie dzieci niespełniające warunków wiekowych.

Uroczystość finałowa i wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 6 czerwca o godzinie 11:00 w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej przy ul. Górniczej 12.

Serdecznie zapraszają Jury i Organizatorzy.