Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA

zaprasza do udziału

w konkursie plastycznym na komiks

pt.: „Legenda o łęczyńskim dziku”

Komiks to inaczej opowiadanie tworzące narrację za pomocą kilku lub więcej plansz z rysunkami. Plansze są zaopatrzone w teksty narratora z boku lub pod rysunkami a wypowiedzi bohaterów umieszczane są w „dymkach”. Rysunki mogą być czarno-białe lub kolorowe. Prosimy o stworzenie krótkiej historii obrazkowej opowiadającej legendę o łęczyńskim dziku. Mile widziane humor i dowcip.

R E G U L A M I N

1. Organizator:

Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA ul. Górnicza 12, 21-010 Łęczna; tel.81 7521542; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.plama.org.pl

2. Konkurs jest adresowany do dzieci, i dorosłych wiek uczestników od 11 lat z terenu miasta i powiatu łęczyńskiego

3. Cele konkursu:

- zapoznanie uczestników z komiksowymi technikami graficznymi oraz doskonalenie ich warsztatu plastycznego

- rozbudzanie i zgłębianie poczucia tożsamości regionalnej

- stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości uczestnictwa w konfrontacji z innymi własnych osiągnięć w dziedzinie plastyki

4. Wymogi:

- pracę należy wykonać na papierze, w technice płaskiej: rysunek, malarstwo lub techniki komputerowe

- autorem pracy może być tylko jedna osoba (prace grupowe nie będą oceniane)

- pracę należy czytelnie podpisać z tyłu - imię i nazwisko, wiek, tytuł pracy, dokładny adres, nazwa szkoły, lub instytucji kierującej, imię i nazwisko instruktora, telefon, e-mail

- prace należy nadesłać pocztą w terminie do 18 maja 2011 r. (decyduje data stempla pocztowego) lub złożyć osobiście w siedzibie Stowarzyszenia ul. Górnicza 12, 21-010 Łęczna

5. Udział w konkursie jest odpłatny. Opłata wpisowa wynosi 3 zł za zgłoszenie od jednego autora.

6. Opłata wpisowa nie podlega zwrotowi.

7. Opłaty wpisowej należy dokonać na konto Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA 37869300060000170420030011 Opłata w tytule powinna zawierać nazwę: opłata na konkurs – komiks

8. Komisja konkursowa powołana przez organizatora zdecyduje o przyznaniu nagród i zakwalifikowaniu prac na wystawę.

9. Komisja dokona oceny prac w czterech grupach wiekowych:

- uczestnicy w wieku: 11 - 13 lat

- uczestnicy w wieku: 14 -16 lat

- uczestnicy w wieku: do 20 lat

- uczestnicy w wieku: powyżej 20 lat

10.Decyzje komisji konkursowej jest ostateczna.

11. Informacja o wynikach konkursu zostanie ogłoszona na stronie internetowej Stowarzyszenia www.plama.org.pl , Centrum Kultury w Łęcznej www.ck.leczna.pl dnia 31.05.2011 r.

12. Otwarcie wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 6 czerwca 2011r. w GALERII ARTHOL w CK- ODK ul. Górnicza12 w Łęcznej, relacje z otwarcia ukażą się na stronie internetowej organizatora www.plama.org.pl a także Centrum Kultury w Łęcznej.

13. Nadesłanie pracy jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się autorskich praw majątkowych.

14. Nagrodzone prace stają się własnością organizatora i nie będą zwracane autorom.

15. Nadesłanie prac jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu a także wyrażeniem zgody na:

- nieodpłatne wyeksponowanie pracy czy opublikowanie jej w formie zapisu analogowego, cyfrowego lub w postaci druku, w celu popularyzacji konkursu bez żadnych ograniczeń terytorialnych

- przetwarzanie danych osobowych każdego uczestnika konkursu wyłącznie do celów związanych z organizacją konkursu.

16. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora konkursu. Niniejszy regulamin jest dostępny w siedzibie organizatora i na stronie internetowej: www.ck.leczna.pl , szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod nr telefonu: 081 752-15-42 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.