W terminie od 10 marca do 29 kwietnia 2010 r. odbędą się Powiatowe Przeglądy Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Województwa Lubelskiego. W ramach tych przeglądów zostanie wytypowanych około 20 grup teatralnych, które będą uczestniczyły w Finale Najciekawszych Widowisk w Lublinie w dniach 10 oraz 17 maja 2010 r.

POWIAT ŁĘCZYŃSKI

Eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - 2010 odbedą się w Centrum Kultury w Łęcznej ul. Obrońców Pokoju 1, 20 kwietnia 2010 r., od godz. 10:00.

Osoba do kontaktu: Tomasz Gładosz.

Karta zgłoszenia do pobrania ze strony http://www.wok.lublin.pl/teatr.htm

Regulamin...

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Eliminacje: marzec, kwiecień 2010

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

– Lublin 2010

Organizator: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lubinie.

REGULAMIN

Eliminacje (przeglądy powiatowe) Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych odbędą się w miesiącach: marcu i kwietniu 2010 w wybranych ośrodkach kulturalnych woj. lubelskiego ( 19 przeglądów ).

Przeglądy powiatowe zostaną poprzedzone eliminacjami gminnymi.

W przeglądach mogą brać udział amatorskie teatry: żywego słowa, teatry lalkowe, plastyczne, teatry tańca, i kabarety, w których wykonawcy nie przekroczyli 18 roku życia.

Warunkiem uczestnictwa jest dokładnie wypełniona karta zgłoszenia przesłana w wyznaczonym terminie.

Celem Przeglądu jest:

• prezentacja dorobku artystycznego młodych grup twórczych,
  • inspirowanie poszukiwań oryginalnych form pracy twórczej,
  • podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji teatralnej,
  • tworzenie warunków do rozwijana aktywności twórczej wśród młodych,
  • promocja twórczości młodych grup artystycznych, a także tworzenie możliwości wymiany,
  • doświadczeń między pedagogami i instruktorami teatralnymi.

Najciekawsze przedstawienia wytypowane przez Radę Konsultantów Wojewódzkiego Ośrodka Kultury zaprezentowane zostaną podczas finału Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Finał Przeglądu pod nazwą Festiwal Najciekawszych Widowisk odbędzie się w Lublinie w dniach 10 maja i 17 maja 2010 roku.

Festiwal Najciekawszych Widowisk

LUBLIN

10 maja i 17 maja 2010

Organizator: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lubinie.

Wszystkie przedstawienia prezentowane podczas Finału będą oceniane przez Jury, które na koniec Przeglądu przyzna najlepszym teatrom, nagrody i wyróżnienia pieniężne

W swej ocenie Jury Przeglądu posługiwać się będzie następującymi kryteriami:

• dobór właściwego repertuaru,
  • uczestnictwo wykonawców we współtworzeniu prezentacji teatralnej,
  • uniwersalność formy i tematu,
  • oryginalność rozwiązań scenicznych.

Koszty przejazdów zespołów do miejsc odbywania Przeglądu pokrywają instytucje patronujące zespołom.