XIII Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych
Łęczna 2010

Targowisko Miejskie ul. Braci Wójcickich 3

24.07.2010 r. (sobota 16:00–22:00)

przesłuchania konkursowe kapel

Kapela Podwórkowa „Tońko” z Dynowa
Przemyska Kapela Podwórkowa „ Po Prostu”
Rzeszowska Kapela Folkloru Miejskiego „Cianto”
Szczebrzeska Kapela Podwórkowa
Kapela „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego
Kapela Podwórkowa „Paka” z Grajewa
Kapela Podwórkowa „ TO i OWO” z Myszkowa
Przeworska Kapela Podwórkowa „Beka”
Kapela Podwórkowa „ Piaskowianie” z Piask Wielkopolskich
Andrychowska Kapela Podwórkowa „Andrusiki”
Radomska Kapela Podwórkowa „Halniacy”
Bałucka Kapela Podwórkowa
Kapela „Koronowiacy” z Koronowa
Kapela Praska
Kapela Podwórkowa „Śląskie Bajery” z Ornontowic

25.07.2010 r. (niedziela 15:00–22:00)

Ogłoszenie wyników Festiwalu i wręczenie nagród

KONCERT FINAŁOWY

Gość festiwalu
GÓRALSKA KAPELA JAŚKA KUBIKA z Krościenka n. Dunajcem

Imprezy towarzyszące: kiermasze, stoiska gastronomiczne

Organizator:

Centrum Kultury w Łęcznej

Współorganizatorzy:

Urząd Miejski w Łęcznej,

Przedsiębiorstwo Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o

Festiwal wsparli:

Gmina Łęczna,

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A
producent i dystrybutor  węgla kamiennego
oraz ceramicznej cegły elewacyjnej EkoKlinkier,

Korporacja Gwarecka S.A. w Bogdance,

Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o. w Bogdance,

Związek Zawodowy Górników w Polsce
przy Lubelskim Węglu „Bogdanka”,

Związek Zawodowy KADRA,

Kwiaciarnia Wiesławy i Henryka Borków w Łęcznej

Patronat medialny Festiwalu:

Radio Lublin,

Dziennik Wschodni,

XIII FESTIWALU KAPEL ULICZNYCH
I PODWÓRKOWYCH ŁĘCZNA 2010

Głównym celem Festiwalu jest propagowanie folkloru miejskiego, przejawiającego się m.in. w tradycyjnym ulicznym i podwórkowym muzykowaniu. Festiwal pozwala również na konfrontację dokonań artystycznych kapel, wymianę doświadczeń i pomysłów podnoszących atrakcyjność i widowiskowość ulicznych, podwórkowych i jarmarcznych spektakli. Jest próbą dokonania swoistej symbiozy współczesności z tradycją folkloru miejskiego.

KOMITET ORGANIZACYJNY FESTIWALU

-Burmistrz Łęcznej

-Centrum Kultury w Łęcznej

-Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej

-Górnicza Kapela Podwórkowa „KARBON” z Łęcznej

I

XIII Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych „Łęczna 2010” odbędzie się na terenie Targowiska Miejskiego (przy ul. Braci Wójcickich 3 - Osiedle Niepodległości) w dniach 24 - 25 lipca 2010 r. (przyjazd uczestników 24.07.2010 w godz. południowych, wyjazd 25.07.2010 po koncercie finałowym w godz. wieczornych).

II

Regulamin Festiwalu i Karta Zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.ck.leczna.pl

III

Karty zgłoszeń kapel i fotografie zespołu należy przesłać w terminie do 01.06.2010 na adres: Centrum Kultury, ul. Obrońców Pokoju 1, 21-010 Łęczna, tel./fax (81)752-15-47, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Do dnia 20.06.2009 zespoły zakwalifikowane otrzymają potwierdzenia (pocztą, faxem, mailem). Brak potwierdzenia w w/w terminie oznacza nie zakwalifikowanie do festiwalu.

IV

Organizatorzy zapewniają uczestnikom krajowym jeden nocleg (24/25.07.2010) oraz pełne wyżywienie wyłącznie członkom kapel i osobom funkcyjnym.

V

Kwaterowanie uczestników dn.24.07.2010 r. od godz.11.00 w internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach .

VI

Biuro Organizacyjne Festiwalu znajduje się na Targowisku Miejskim w Łęcznej ul. Braci Wójcickich 3 (miejsce Festiwalu).

VII

Przesłuchania konkursowe dn. 24.07.2009 od godz.17.00 – Targowisko Miejskie (adres j.w.) Uczestnicy konkursu przygotowują prezentację estradową której łączny czas nie może przekroczyć 20 minut. W prezentacji powinny się znaleźć utwory nie wykonywane na wcześniejszych Festiwalach w Łęcznej, jeden utwór „popularny”, który zostanie wykonany wraz z publicznością festiwalową, oraz jeden utwór o tematyce jarmarcznej.

VIII

Koncert Finałowy Festiwalu odbędzie się 25.07.2010 r. (niedziela) Targowisko Miejskie, w godz. 15.00- 23.00 zostanie poprzedzony ogłoszeniem werdyktu Jury Festiwalu i wręczeniem nagród. W Koncercie Finałowym biorą udział nagrodzone kapele i wskazane przez Jury i Organizatora.

IX

Jury przyzna 3 nagrody w wysokości:I – 5000 zł., II – 3000 zł., III – 2000 zł. Ponadto Prezes PGKiM w Łęcznej ufunduje Puchar za najlepszą piosenkę o tematyce jarmarcznej, a Prezes RL Lublin Puchar jako Nagrodę Publiczności.

X

Kapele uczestniczące w festiwalu zobowiązane są do przestrzegania Regulaminu Festiwalu, ustalonych godzin występów, posiłków itp.

XI

Organizatorzy zapewniają aparaturę nagłaśniającą: 10 - 11 mikrofonów.

XII

Organizatorzy zwracają część kosztów podróży w zależności od odległości (500zł. do 250 km. i 750 zł. powyżej).

XIII

Każda kapela po przyjeździe do Łęcznej otrzyma Program Festiwalu zawierający szczegółowy plan imprez i posiłków.

XIV

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ustalania kolejności występów oraz decydowania w sprawach nie objętych niniejszym regulaminem.

XV

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawiony bez opieki sprzęt i przedmioty osobiste.

XVI

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo swobodnego wykorzystania nagrań audio i video dokonanych podczas przesłuchań i koncertów. W załączeniu przesyłamy KARTĘ ZGŁOSZENIA. Prosimy o jej czytelne wypełnienie z podaniem numeru telefonu oraz informacji o zespole i odesłanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 01.06.2010 r.

Do zobaczenia w Łęcznej!