Wystawa w oknie

ul. Górnicza 12
Łęczna

CK-Osiedlowy Dom Kultury zaprasza na wystawę w Galerii w oknie

Autorką prac, wykonanych w technice olejnej podczas Międzynarodowych Plenerów Artystycznych w Łęcznej, jest Renata Szuryga

Zapraszamy na wystawę czynną do 11 września 2020 r.

Renata Szuryga

urodzona w 1972 roku. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie ukończyła w 1992 roku. W latach 1993-1998 naukę kontynuowała na Wydziale Artystycznym UMCS-u w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki.

Od 1999 roku instruktorka sztuk plastycznych i opiekunka grupy „Pod Błękitną Paletą” w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Oprócz zainteresowań zawodowych, uprawia malarstwo, grafikę i fotografię analogową, rękodzieło. Corocznie uczestniczy w plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych jak i indywidualnych (Lublinie, Warszawie, Hrubieszowie, Nałęczowie, Tomaszowie Lub. ,Łęcznej, Chełmie, Tarnowie, Rzeszowie, Reszlu, New Jersey).

W 2007 r. nagrodzona „Nagrodą Artystyczną Burmistrza Miasta Świdnika”. W 2010 r. – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdana Zdrojewskiego. W 2018 r.- „Nagroda Burmistrza Miasta Świdnik w Dziedzinie Kultury”

Od 2010 roku jest członkiem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.

Artystka  uprawia malarstwo o tematyce pejzażu romantycznego oraz kwiatowego ujętego w sposób przypominający nieco technikę witrażu. Ulubioną techniką,  którą się posługuje to technika olejna, aczkolwiek uprawia też akwarelę oraz sztuki zdobnicze i użytkowe, które wykorzystuje w swej pracy z młodszym pokoleniem.