Wystawa fotografii Eliasza Waca

sobota, 15 czerwiec 2019 - niedziela, 15 wrzesień 2019

Wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Plac Kościuszki
Łęczna, 21-010

Eliasz Wac jest pracownikiem Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. Pracuje w dziale mechanicznym kopalni zajmującym się utrzymaniem ruchu – od urządzeń chłodniczych, przez ciągi odstaw taśmowych, wszelkiego rodzaju układy pompowe, układy hydrauliczne po maszyny transportowe z napędem spalinowych.
Po za pracą zawodową E. Wac pasjonuje się fotografią oraz motocyklami sportowymi i samochodami WRC. Obecnie jest w trakcie rekonstrukcji takiego pojazdu w nadwoziu coupe.
Fotografią interesuje się od kilku lat. Bliska jest mu fotografia przyrodnicza, fotografia nocą oraz portret, który w ocenie autora jest najtrudniejszą formą tej dziedziny sztuki. …Fotografia mnie odpręża, jest olbrzymim wyzwaniem w szukaniu dobrego kadru i nieustanym poszukiwaniu dobrego światła – przyznaje. Obecnie jest zafascynowany industrialną architekturą kopalń węgla kamiennego. Wybrane prace zamieszcza w Internecie pod pseudonimem artystycznym Sykatore.
Dotychczas uczestniczył w sześciu wystawach zbiorowych i jednej autorskiej o tematyce przyrodniczej. W 2015 r. jego praca zajęła III miejsce w konkursie Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego „Schody”. W roku 2016 fotografie E. Waca nagrodzono I miejscem w konkursie na kalendarz 2017 organizowanym przez Lubelski Węgiel „Bogdan-ka” SA. W tymże roku w konkursie miesięcznika Wyższego Urzędu Górniczego „Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego”, jego praca zdobyła I miejsce.