10 czerwca 2011 r. wieczorem odbyły się dwa wernisaże wystaw w Centrum Kultury w Łęcznej.

Artyści zrzeszeni w Łęczyńskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury i Sztuki PLAMA zaprezentowali swoje prace na wystawie prac plastycznych. Swoje prace zaprezentowali Stanisław Skibiński, Katarzyna Jagiełło, Paweł Brodzisz, Walenty Bąbelewski, Krystyna Gałat-Grzywa, Beata Smolarska, Bożena Handweker vel Handwerker, Paweł Wawer, Barbara Sawicka, Maria Majka Zuzańska, Barbara Zielińska, Tomasz Raczkowski, Robert Znajomki, Renata Szurga, Leszek Królikowski, Dorota Bogucka i Czesław Raczyński.

Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA przygotowało również wystawę dawnej fotografii, na której  zaprezentowano ponad 40 zdjęć przedstawiających Łęczną w okresie przemian związanych z budową Lubelskiego Zagłębia Węglowego. Wystawie towarzyszył katalog zawierający kilkanaście najciekawszych fotografii. Zdjęcia wykonali Bogumił Brodzisz, Wiesław Małyszek i Eugeniusz Misiewicz. Wystawę uzupełniają fotografie z połowy XX w. pozyskane ze zbiorów Szkoły im. Króla Bolesława Chrobrego i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej. Wystawa zrealizowana w ramach projektu Łęczyńskie wspomnienia 2011 współfinansowanego ze środków Gminy Łęczna i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Burmistrz Łęcznej wręczył okolicznościowe dyplomy działaczom i twórcom kultury. Wśród nagrodzonych byli: Danuta Panas, zespół tańca nowoczesnego SPEED DANCE z Centrum Kultury, grupa Gospel On, Alicja Majewska, Wacław Perzyński, Maria Kieres-Kramek, Paweł Brodzisz, Mariusz Bartniczuk, Aleksandra Murat-Bochen, Dorota Prończuk, Karolina Grelik, Walenty Bąbelewski, ks. Karol Jędrusiak, chór Corti est z Centrum Kultury, Tomasz Kwiatkowski, Teatr GRAVITE.