16 czerwca 2009 r. w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej odbyły się ostatnie - w edycji wiosennej - warsztaty literackie dla mieszkńców powiatu łęczyńskiego.

Warsztaty literackie, ODK w Łęcznej, 15 czerwca 2009 r.

Warsztaty zostały przygotowane i prowadzone przez łęczyńską pisarkę i poetkę Marię Kieres-Kramek. W ramach warsztatów odbyły się spotkania dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem prowadzącej przygotowywali swoje wiersze do publikacji w tomiku poezji.

We wrześniu 2009 odbędzie sie ostatnie spotkanie w ramach warsztatów,  a 26 listopada zostanie zaprezentowany tomik poezji zawierajacy wiersze osób biorących udział w warsztatwch.

Warsztaty są organizowane przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA we wspólpracy z Centrum Kultury w Łęcznej.