17 kwietnia w hali widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się III Ogólnopolski Festiwal Tańca Taneczne Inspiracje 2016. Imprezę zorganizowali: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Trampolina Sukcesu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.

W festiwalu wzięły udział zespoły między innymi z Zamościa, Lublina, Rzeszowa, Dęblina, Białej Podlaskiej, Leska, Łęcznej, Lubartowa, Chełma, Krasnegostawu oraz reprezentanci Biłgoraju zespoły z MDK i BCK. W sumie na scenie zaprezentowało się 75 grup tanecznych, w trzech kategoriach wiekowych 9, 10, 13 oraz powyżej 14 lat oraz w dwu tanecznych: taniec nowoczesny i współczesny.

Grupa CHEERS działająca przy Centrum Kultury w Łęcznej otrzymała wyróżnienie w kat. taniec nowoczesny powyżej 14 lat.

1-P1040709-001.JPG