24 listopada 2015 r. rozstrzygnięto I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Literacki "Św. Mikołaj w oczach współczesnych dzieci i młodzieży - i Ty możesz zostać św. Mikołajem" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Parafię Św. Mikołaja na „Czwartku” w Lublinie, Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie i Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Na konkurs w części plastycznej wpłynęło 1024 prace ze 185 placówek. Wyróżnienia otrzymały: Martyna Ozga lat 8 w kategorii klas I-III oraz Natalia Brunecka i Natalia Kierepka w kategorii klas IV-VI. Wyróżnione prace powstały w pracowni plastycznej Centrum kultury w Łęcznej pod kierunkiem instruktora Pawła Brodzisza.