hejkoleda17_copy.jpg

Celem festiwalu jest przypomnienie i kultywowanie pięknej staropolskiej tradycji: jasełek, śpiewania kolęd, chodzenia z szopką, a także prezentacja przykładów literackich nawiązujących do tradycji Święta Bożego Narodzenia lub tematyki zimowej.

Zachęcamy do udziału:

• zespoły teatralne
  • grupy poetyckie
  • grupy kolędnicze

w i e k   u c z e s t n i k ó w   6 - 18   l a t

Termin nadsyłania zgłoszeń do 4 stycznia 2017 r.

Prezentacje wykonawców odbędą się w dniu 9 stycznia 2017 r.

w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łęcznej, ul. Obrońców Pokoju 1

Program:

9:15 uroczyste otwarcie Festiwalu - sala widowiskowa Centrum Kultury w Łęcznej
9:30 Jasełka - zespół teatralny GRZYBKI - Przedszkole Samorządowe w Milejowie
10:00 Jasełka - zespół teatralny KOLĘDNICY Z ŁAŃCUCHOWA - Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie
10:30 Malusieńki Panie - zespól teatralny GWIAZDECZKI - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu
11:00 Dziewczynka z zapałkami - zespół teatralny BAJU-BAJ - Gminny Dom Kultury w Cycowie
11:30 Gdy Bóg się rodzi - zespół teatralny MIMO WSZYSTKO - Gimnazjum nr 1 w Łęcznej
12:00 zakończenie prezentacji teatralnych

Po każdej prezentacji organizatorzy zapraszają opiekunów artystycznych na omówienia z Radą Konsultantów

Organizatorzy zapewniają:

• oświetlenie (reflektory i halogeny)
  • sprzęt nagłośnieniowy
  • odtwarzacz CD
  • fortepian

Widowiska teatralne prezentowane są bez użycia mikrofonu. Prezentacja nie może przekraczać 20 minut. Po prezentacjach uczestników festiwalu organizatorzy zapraszają na poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy.

Do pobrania:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (karta zgłoszenia hej koleda2017.doc)Karta zgłoszenia29 kB2016-11-17 14:33
Pobierz plik (regulamin 2017 hej kolęda.doc)Regulamin875 kB2016-11-17 14:32