W dniu 8 lipca Jury złożone z Artystów uczestniczących w XIV Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2018 dokonało wyboru najlepszych prac w XI Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2018 pt. KOSMOS.

Protokół z XI Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem - Łęczna 2018 pod nazwą KOSMOS, ogłoszonego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.W dniu 8.07.2018 w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej międzynarodowe Jury konkursu po obejrzeniu nadesłanych 628 prac postanowiło nie zakwalifikować do oceny 49 prac niezgodnych z wymaganym formatem i techniką oraz bez zgody opiekunów. Z pośród zakwalifikowanych do oceny 579 prac Jury wybrało 105 prac na wystawę pokonkursową , przyznając autorom 21 prac nagrody i wyróżnienia w pięciu grupach wiekowych :

Grupa wiekowa 5-8 lat

I miejsce

Jeremi Mamica lat 8 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

II miejsce

Zuzanna Bocian lat 8 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

III miejsce

Adam Badaszek lat 7 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

Wyróżnienie

Aleksandra Kucharska lat 8 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

Grupa wiekowa 9-10 lat

I miejsce

Igor Baltyn lat 10 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

II miejsce

Jagoda Szypulska lat 9 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

III miejsce

Amelia Adamek lat 10 Młodzieżowy Dom kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świeca

Wyróżnienie

Natalia Wędzicha lat 9 Szkoła Podstawowa nr 4 w Krakowie/ opiekun Regina Seweryńska

Grupa wiekowa 11- 14 lat

I miejsce

Zuzanna Meresta lat 12 Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie / opiekun Dominika Kornecka

II miejsce

Alicja Łaszkiewicz lat 13 Osiedlowy Dom Kultury w Zamościu/ opiekun Maria Śliczniak

III miejsce

Barbara Nazarkiewicz lat 12 Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku/ opiekun Józef Zając

Wyróżnienie

Gabriela Duda lat 14 Nowodworski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim/ opiekun Małgorzata Omeleńczuk-Pawlak

Grupa wiekowa 15-18 lat

I miejsce:

Małgorzata Heród lat 15 Wojkowice

II miejsce ex aequo:

Bartosz Łubiarz lat 17 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

Julia Derkowska lat 15 Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku/ opiekun Józef Zając

Wyróżnienie:

Dominika Leńczuk lat 18 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

Grupa wiekowa powyżej 18 lat

I miejsce ex aequo:

Aleksandra Żywicka lat 19 Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku/ opiekun Józef Zając

Michalina Putek lat 28 Częstochowa

II Miejsce ex aequo:

Andrzej Bandoch lat 33 Bydgoszcz

Dawid Włosiński lat 19 Słomczyn

III miejsce:

Urszula Szulborska lat 49 Olsztyn

Realizacja zadania współfinansowana ze środków finansowych Gminy Łęczna i Powiatu Łęczyńskiego

JURY KONKURSU:

Alla Chumak - Ukraina

Andriy Dihtiaruk – Ukraina

Emine Tokmakkaya – Turcja

Merve Meva Tansal - Turcja

Özden Zeliha Tansal – Turcja

Olyushka Winter – Białoruś

Evi Kirma - Grecja

Arkadiusz Kulpa – Polska

Do pobrania:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Autorzy_prac_zakwalifikowanych.doc)LISTA AUTORÓW PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH PRZEZ JURY DO WYSTAWY886 kB2018-09-12 15:36

Back to top