W dniu 5 lipca 2017 r. Jury złożone z artystów uczestniczących w XIII Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2017 dokonało wyboru najlepszych prac w X Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2017 pt. DZIK.

b_0_0_0_10_images_rysunek-weglem17.jpg

Protokół

z X Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem - Łęczna 2017 pod nazwą DZIK, ogłoszonego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.                                                                        

W dniu 5.07.2017 w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej międzynarodowe Jury konkursu po obejrzeniu 628 prac postanowiło nie zakwalifikować do oceny 12 prac wykonanych na zbyt małym formacie oraz kilka prac nie wykonanych węglem.

Z pośród zakwalifikowanych do oceny 616 prac Jury wybrało 115 prac na wystawę pokonkursową , przyznając autorom 27 prac nagrody i wyróżnienia w pięciu grupach wiekowych :

  • Grupa wiekowa 5-8 lat

I miejsce:

Natalia Szymura lat 5 Pracownia Plastyczna „Na winklu” przy Siemianowickim Centrum Kultury –Zameczek /opiekun Paulina Matysek

II miejsce:

Aleksander Kowalczyk lat 8 Gminny Dom Kultury w Cycowie/opiekun Maryla Giszczak

III miejsce:

Lena Łukasiewicz lat 6 Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach /opiekun Mariusz Wnukowski

Wyróżnienia:

Antonina Bobek lat 8 Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” /opiekun Wojciech Sikorski

Martyna Kaźmierczyk lat 7 Centrum Kultury w Łęcznej /opiekun Paweł Brodzisz

Blanka Bzowska lat 7 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku /opiekun Renata Szuryga

  • Grupa wiekowa do 10 lat

I miejsce :

Helena Jakubowska lat 10 Kalisz

II miejsce:

Natasza Warpas lat 10 Pracownia Działań Twórczych „MRiNK” /opiekun Małgorzata Sibelska-Raduj

III miejsce

Martyna Jęcz lat 9 Szkoła Filialna w Różewie /opiekun Marcin Paprota

Wyróżnienia:

Karolina Sala-Wieczorek lat 10 Pracownia Plastyczna „Na winklu” przy Siemianowickim Centrum Kultury –Zameczek /opiekun Paulina Matysek

Kinga Szymusiak lat 10 Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” /opiekun Ewa Bartosz-Mazuś

Hanna Świderska lat 9 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie /opiekun Izabela Dybała

  • Grupa wiekowa do 14 lat

I miejsce

Oliwia Fidut lat 12 Gminny Dom Kultury w Cycowie /opiekun Maryla Giszczak

II miejsce

Emilia Sawicka lat 12 Gminny Dom Kultury w Cycowie/opiekun Maryla Giszczak

III miejsce

Wiktoria Nowakowska lat 11 Galeria Autorska Gaj w Grębocinie /opiekun Urszula Gajtkowska

Wyróżnienia:

Julia Ozon lat 12 Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej / opiekun Ewa Czerniak

Julia Frącz lat 13 Galeria Autorska Gaj w Grębocinie /opiekun Urszula Gajtkowska

  • Grupa wiekowa do 18 lat

I miejsce:

Bartosz Rola lat 16 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie /opiekun Izabela Dybała

II miejsce:

Adam Mazur lat 17 Piątkowskie Centrum Kultury „Dąbrówka” /opiekun Anna Szyszka

III miejsce:

Martyna Mietlewska lat 15 Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej /opiekun Anna Wolniaczyk

Wyróżnienia:

Aleksandra Wójcińska lat 16 Warszawa

  • Grupa wiekowa powyżej 18 lat

I miejsce:

Agnieszka Gorgoń lat 21 Będzin

II Miejsce:

Sebastian Wojda lat 39 Stefanów

III miejsce:

Kinga Zając lat 21 - Łęczna

Wyróżnienie:

Bogusława Kowalczyk lat 25 Łódź

Katarzyna Mairer lat 26 Jaworzno

Urszula Bucholtz-Stefaniak lat 65 Warszawa

Na konkurs prace napłynęły z takich miast i miejscowości Polski jak: Będzin, Biała Podlaska, Bielsko-Biała, Biłgoraj, Biszcza, Bydgoszcz, Celestynów, Ciechanowiec, Cyców, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa, Gdańsk, Gierłatowice, Głubczyce, Goraj, Grajewo, Grębocin, Grodków, Grodzisk Mazowiecki, Gródków, Jabłonno Pomorskie, Jaworzno, Kalisz, Karsibór, Katowice, Kietrz, Kluczbork, Knurów, Koluszki, Kołobrzeg, Kozienice, Kraków, Krasnystaw, Krzyżanów, Kutno, Lubartów, Lubichowo, Lubień Kujawski, Lublin, Łęczna, Łódź, Mełgiew, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Nałęczów, Nowy Targ, Ocieka, Olsztyn, Opole, Otrębusy, Piekary Śląskie, Poznań, Pszczyna, Puławy, Radomsko, Radziejowice, Różewo, Ruda Śląska, Rychwał, Rzeszów, Siemianowice Śląskie, Siemkowice, Siennica Różana, Sosnowiec, Sosnowiec, Stara Wieś, Stary Zamość, Strączno, Szczecin, Świdnik, Świdwin, Tomaszów Lubelski, Trojanów, Tymbark, Warszawa, Wiązowna, Wieliczka, Wielka Wieś, Wilkowice, Wisła, Wojkowice, Wrocław, Zabłudów, Zakopane, Zamość, Zielona Góra, Żabia Wola, Żelechów, Żyrardów.

Realizacja zadania współfinansowana ze środków finansowych Gminy Łęczna i Powiatu Łęczyńskiego.

 

                                                                       JURY KONKURSU:

 

Eszter Láng – Węgry

Agota Veres – Węgry

Alla Chumak - Ukraina

Ina Dzianishchyk- Białoruś

Andriy Dihtiaruk - Ukraina

Henadzi Burchyk - Białoruś

Valentinas Varnas - Litwa

 

Do pobrania:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (lista do wystawy.pdf)Lista autorów prac zakwalifikowanych przez jury do wystawy441 kB2017-07-20 14:47
TOP

Kontakt

 

Centrum Kultury w Łęcznej   

21-010 Łęczna, ul. Obrońców Pokoju 1
tel./fax 81 752 15 47
tel. kom. 508 253 478
e-mail: info@ck.leczna.pl

Nr konta: 81 1020 3206 0000 8802 0084 1064

CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej

21-010 Łęczna, ul. Górnicza 12
tel. 81 752 15 42
e-mail: odk@ck.leczna.pl