Konkursy plastyczne

 

Protokół

z XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem - Łęczna 2019 pod nazwą RADOŚĆ, ogłoszonego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.  
Na konkurs napłynęło 472 prace, nie zakwalifikowano do oceny 16 prac niezgodnych z regulaminem (niewłaściwy format i technika). W dniu 10 lipca w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej Jury złożone z Artystów uczestniczących w XV Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2019 dokonało wyboru 94 prac na wystawę pokonkursową,  z których wybrano 27 prac przyznając autorom nagrody i wyróżnienia w pięciu grupach wiekowych :

 

 

Grupa wiekowa 5-8 lat

 I miejsce

Anna Łempińska lat 6 Chorzów

 II miejsce

Maria Furgal lat 7 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

III miejsce

Łucja Pachuta lat 8 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

 Wyróżnienie

Oktawia Bieniecka lat 8  Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

Alicja Psiuk lat 8 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

Grupa wiekowa 9-10 lat

 I miejsce

Lena Kanty lat 10 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

 II miejsce

Oliwia Nowacka lat 10 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

III miejsce

 Dominika Radowska lat 10 Centrum Kultury  w Łęcznej/ opiekun Paweł Brodzisz

Wyróżnienie

Aleksandra Rudnik lat 9 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Miastku/ opiekun Marzena Kowalczyk

Błażej Gleń lat 9 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Irena Oręziak- Kupczak

Antonina Alczyk lat 9 Zespół Szkolno Przedszkolny we Wrocławiu/ opiekun Iwona Tarnowska

Grupa wiekowa 11- 14 lat

I miejsce ex aequo

Barbara Kowalska lat 14 Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach/ opiekun Hanna Gancarczyk

Aleksandra Górka lat 12 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

 II miejsce

Katarzyna Włodarczyk lat 12 Szkoła Podstawowa w Miszkowicach/ opiekun Aldona Ochmańska

 Wyróżnienie

Mikołaj Żmuda-Trzebiatowski lat 12 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

Karolina Kapel lat 13 Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Zakopane/ opiekun Wojciech Sikorski

Zuzanna Mamica lat 13 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

 Grupa wiekowa 15-18 lat

 I miejsce:

Bartosz Rola lat 18 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

 II miejsce:

Emilia Gałka lat 17 Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju/ opiekun Ewa Jargieło- Ćwik

III miejsce:

Marta Urbańska lat 18 Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach/ opiekun Hanna Gancarczyk

Wyróżnienie:

Krzysztof Jankowski lat 18 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Irena Oręziak- Kupczak

Kornelia Kwaśna lat 18 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

 

 

 Grupa wiekowa powyżej 18 lat

 I miejsce ex aequo:

Malwina Zajączkowska lat 34 Piekary Śląskie

Paulina Dzwonkowska lat 19 Kościerzyna

 II Miejsce:

Wanda Musiał lat 65 Dąbrowa

 III miejsce:

Wiesław Wojciechowski lat 61 Legnica

Wyróżnienie:

Ignacy Pałka lat 71 Przytyk

 

 

Listę autorów prac zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową podamy w późniejszym terminie.

 

Realizacja zadania współfinansowana ze środków finansowych Gminy Łęczna i Powiatu Łęczyńskiego

 

JURY KONKURSU:

Alina Modyrka  - Ukraina

Gretty Papiu  - Rumunia 

Eszter Lang - Węgry

Olga Daniliuk - Białoruś

Nicolae Suciu - Rumunia 

Agnieszka Wróblewska - Polska

Protokół obrad jury powiatowego konkursu plastycznego

PIĘKNO MOJEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA pt. „...w strugach deszczu..."

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z Powiatu Łęczyńskiego.

Placówki które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu:

Zespół Szkół w Cycowie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie

Szkoła Podstawowa w Spiczynie

Zespół Szkół w Cycowie

Szkoła Podstawowa w Nadrybiu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu

Centrum Kultury w Łęcznej

Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej

Zespół Szkół w Puchaczowie

Szkoła Podstawowa w Malinówce

Zespół Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej

Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie

Szkoła Podstawowa w Charlężu

Szkoła Podstawowa w Zawieprzycach

Gminny Dom Kultury w Cycowie

Uczestnicy konkursu wykorzystując różnorodne techniki plastyczne (akwarela, kolaż, wycinanka, pastel tłusta, plakatówka) przygotowali prace inspirowane pięknem okolic miejsca zamieszkania.

Jury w składzie:

Helena Kępka

Marta Piwońska

Renata Wątroba

w dniu 20 maja 2019 r. w CK- Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej przy ul. Górniczej 12 po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych prac plastycznych zakwalifikowało wszystkie prace na wystawę pokonkursową (140 prac) w tym nagrodziło i wyróżniło autorów najciekawszych z nich:

Kategoria uczniowie szkół podstawowych do 8 lat:

I miejsce – Jagoda Tatarczak, kl. I, 7 lat, CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej

II miejsce – Malwina Ośko, kl. II, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

III miejsce – Maja Kuchcewicz, kl. I, 7 lat, CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej

Wyróżnienie – Karina Suryś, kl. I, 7 lat, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie,

Wyróżnienie – Nikola Panasiuk, 7 lat, CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej

Kategoria uczniowie szkół podstawowych od 9 lat:

I miejsce – Szymon Dylewski, kl. V, 11 lat, Zespół Szkół w Puchaczowie

II miejsce – Martyna Jakubowska, kl. IV, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

III miejsce – Karina Stasiak, kl. IV, Centrum Kultury w Łęcznej

Wyróżnienie – Zuzanna Pięta, kl. V, Szkoła Podstawowa w Malinówce

Wyróżnienie – Damian Borowiec, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Wyróżnienie – Milena Siroń, 11 lat, Zespół Szkół w Cycowie

Wyróżnienie – Kinga Sidor, kl. III, 9 lat,  Centrum Kultury w Łęcznej

Wyróżnienie – Emilia Goral, 14 lat, kl. VIII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu

Kategoria uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Kornelia Kursa, kl. III gim., Zespół Szkół w Puchaczowie

II miejsce – Krzysztof Grabowski, kl. III gim., Centrum Kultury w Łęcznej

III miejsce – Magdalena Baka, kl. III gim., Centrum Kultury w Łęcznej

Wyróżnienie – Natalia Jurczuk, kl. III, 18 lat, Zespół Szkół im. Króla K. Jagiellończyka
w Łęcznej.

 

GRATULUJEMY!!!

Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA we współpracy z Centrum Kultury w Łęcznej

zaprasza do udziału

 

w XII Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2019

Temat konkursu: RADOŚĆ

 

Prace zgodne z regulaminem należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres:


Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA
ul. Górnicza 12, 21-010 Łęczna

w nieprzekraczalnym terminie: 15 czerwca 2019 r. (data wpływu).

 

Konkurs dofinansowany ze środków Gminy Łęczna i Powiatu Łęczyńskiego

Do pobrania:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Węgiel Regulamin2019.pdf)Regulamin wraz z załącznikami675 kB2019-04-18 12:58

W dniu 26 marca 2019r. jury 23. Konkursu Plastycznego Symbole i Tradycje Świąt Wielkanocnych „Kolorowa Wielkanoc” w składzie:

  1. Emilia Warda
    2. Helena Kępka
    3. Renata Wątroba

Po zapoznaniu się z regulaminem i obejrzeniu  467 prac reprezentujących 26  placówek Powiatu Łęczyńskiego (10 prac nie zostało zakwalifikowanych do oceny ze względu na niezgodność
z regulaminem), postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia. Jury brało pod uwagę poziom artystyczny, pomysłowość i estetykę prac.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kat.: przedszkolaki

I miejsce – MARIA KOSOWSKA, PRZEDSZKOLE W NADRYBIU, OPIEKUN MAGDALENA DYLEWSKA

II miejsce – JAKUB ZIÓŁKOWSKI , SZKOŁA  PODSTAWOWA NR  4 W ŁĘCZNEJ, OPIEKUN IWONA SZCZUKA, RENATA PANAS

III miejsce –KAROLINA  CZERNIAK, PRZEDSZKOLE  CASPER  W ŁĘCZNEJ, OPIEKUN AGNIESZKA GZIUT

 Wyróżnienia:

KLAUDIA RUTKOWSKA, GMINNY OŚRODEK KULTURY W PUCHACZOWIE,  OPIEKUN ALEKSANDRA RÓŻAŃSKA

KLAUDIA RUTKOWSKA , PRZEDSZKOLE W NADRYBIU , OPIEKUN MAGDALENA DYLEWSKA

POLA BRUS, PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR3  W ŁĘCZNEJ ,OPIEKUN ILONA WÓJCIK

ALEKSANDRA BORYS, PRZEDSZKOLE W PUCHACZOWIE, OPIEKUN  HALINA OSTAŃSKA

 

Kat.: klasy I-III szkoły podstawowe

I miejsce – NINA KŁEMBOKOWSKA, SZKOŁA  PODSTAWOWA  NR  2  W  ŁĘCZNEJ,  OPIEKUN EWA CZERNIAK

II miejsce –ANTONINA PROSTKA, CK-OSIEDLOWY DOM KULTURY W ŁĘCZNEJ, OPIEKUN  MARIA MAJKA ZUZAŃSKA

II miejsce-KALINA SZUBARTOWSKA, GMINNY OŚRODEK KULTURY W  PUCHACZOWIE, OPIEKUN ALEKSANDRA RÓŻAŃSKA

III miejsce –KATARZYNA DEMKOWSKA,  ZESPÓŁ SZKOLNO –PRZEDSZKOLNY W NADRBIU, OPIEKUN GRAŻYNA CHILIMONIUK

III miejsce-  MAJA HOŁUB, GMINNY DOM KULTURY  W CYCOWIE , OPIEKUN MARYLA GISZCZAK

Wyróżnienia:

BARTOSZ STASZEWSKI, ZESPÓŁ SZKOLNO –PRZEDSZKOLNY W NADRYBIU W NADRYBIU,OPIEKUN GRAŻYNA CHILIMONIUK

WIKTORIA ZARCZUK, ZESPÓŁ SZKOLNO –PRZEDSZKOLNY W NADRYBIU, OPIEKUN GRAŻYNA CHILIMONIUK

 

Kat.: klasy IV-VI szkoły podstawowe

I miejsce – SZYMON DYLEWSKI, ZESPÓŁ SZKÓŁ W PUCHACZOWIE, OPIEKUN AGNIESZKA ZGÓRSKA

II miejsce –OLIWIA BARTNICKA, CENTRUM KULTURY W ŁĘCZNEJ, OPIEKUN PAWEŁ BRODZISZ

III miejsce –MARTYNA KAŹMIERCZYK , CENTRUM KULTURY W ŁĘCZNEJ, OPIEKUN PAWEŁ BRODZISZ

Wyróżnienia:

LENA BIAŁASZ, GMINNY DOM KULTURY W CYCOWIE, OPIEKUN MARYLA GISZCZAK

DOMINIKA SOBCZUK, SZKOŁA PODSTAWOWA W STAWKU,OPIEKUN  ANNA WOJTYNA

NADIA MAJEWSKA, CENTRUM KULTURY W ŁĘCZNEJ, OPIEKUN PAWEŁ BRODZISZ

 

Kat.: klasy VII –VIII  szkoły podstawowe

I miejsce –KAJA SKOCZYLAS,SZKOŁA PODSTAWOWA W NADRYBIU, OPIEKUN  MAGDALENA DYLEWSKA

II miejsce –MATYLDA WÓJCIK, CENTRUM KULTURY W ŁĘCZNEJ, OPIEKUN PAWEŁ BRODZISZ

III miejsce-AGATA ROMANOWSKA, SZKOŁA PODSTAWOWA W NADRYBIU, OPIEKUN MAGDALENA DYLEWSKA

 

 Kat.: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce –PAULINA KISZCZAK, NIEPUBLICZNE GIMNAZJUM W ZOFIÓWCE, OPIEKUN OLGA BAŃKA

II miejsce – KINGA NIEWOLSKA , zgłoszenie indywidualne

III miejsce – ALICJA KOSOWSKA, NIEPUBLICZNE GIMNAZJUM W ZOFIÓWCE, OPIEKUN OLGA BAŃKA

 

Centrum Kultury w Łęcznej

Starostwo Powiatowe w Łęcznej

zapraszają na rozstrzygnięcie i wernisaż prac

23. EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

SYMBOLE I TRADYCJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

KOLOROWA WIELKANOC

5 kwietnia 2019 r., godz. 13.00

Galeria Centrum Kultury, ul. Obrońców Pokoju 1, 21 – 010 Łęczna

Back to top