Sprawozdanie z XIV ” Biegów Kasztelańskich”

25 maja  odbyły się w Łęcznej XIV Biegi im. Kasztelana Jana Tęczyńskiego. Organizatorami zawodów byli:
Gmina Łęczna
Starostwo Powiatowe w Łęcznej
Centrum Kultury w Łęcznej
Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej
Ochotnicza Straż Pożarna w Łęcznej
Straż Miejska

Szkoły:    
Zespół Szkół nr 2 w Łęcznej
Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
Gimnazjum nr 1 w Łęcznej

Biegi rozpoczęły się o godz. 10.00, a zakończyły o godz. 12.00. Wzięło w nich udział 363 zawodników   – uczniów  z 13  szkół powiatu łęczyńskiego.
Rywalizowano w następujących kategoriach:

Szkoła Podstawowa:
klasy I – II - dziewczęta - 250 m. / chłopcy - 250 m
klasy III – IV - dziewczęta - 500 m. / chłopcy - 500 m
klasy V – VI - dziewczęta - 800 m. / chłopcy - 800 m
Gimnazja: dziewczęta - 1000 m. / chłopcy - 1000 m
Szkoły ponadgimnazjalne : kobiety - 1000 m. / mężczyźni - 1500 m

Najlepszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało z rąk Burmistrza Łęcznej  pana Teodora Kosiarskiego oraz Starosty Powiatu pana Romana Cholewy  -  medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik biegu dostał posiłek regeneracyjny w postaci  wody mineralnej  oraz batonika.
W rywalizacji szkół, najlepszymi okazały się:

Klasyfikacja szkół podstawowych:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej – 1469 pkt
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 im Papieża Jana Pawła II w Łęcznej - 473 pkt
3 miejsce - Szkoła Podstawowa im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie – 389 pkt
4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Głębokiem  -  177  pkt
5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Malinówce  – 166  pkt
6 miejsce – Szkoła Podstawowa w Ciechankach Łęczyńskich – 156  pkt

Klasyfikacja szkół gimnazjalnych:
1miejsce – Gimnazjum w Cycowie 409 pkt
2 miejsce – Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej – 225 pkt
3 miejsce – Gimnazjum nr 2 im. prof. Jana Samsonowicza w Łęcznej – 218 pkt

Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej – 278 pkt
2 miejsce  - Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej -160 pkt
3 miejsce – Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej – 158 pkt
4  miejsce – Zespół Szkół Rolniczych  w Kijanach – 46 pkt
5 miejsce – Liceum Lotnicze w Dęblinie – 30 pkt

Klasyfikacja  indywidualna :
Szkoła podstawowa :

Kl. I- II  dziewczęta :
1 miejsce – Kłyza Zuzanna  - SP nr 2 w Łęcznej
2 miejsce – Zięba Agnieszka   - SP nr 2 w Łęcznej
3 miejsce – Skoczylas Kinga - SP nr 2 w Łęcznej
Kl. I – II  chłopcy :
1 miejsce – Nitendel Jakub – SP w Głębokiem
2 miejsce – Bajus Kamil - SP nr 2 w Łęcznej
3 miejsce – Kulka Juliusz - SP nr 2 w Łęcznej

Kl. III- IV dziewczęta:
1 miejsce – Kloc Paula  - SP w Głębokiem
2 miejsce – Patyra Martyna - SP nr 4 w Łęcznej
3 miejsce – Nowak Natalia  - SP nr 4 w Łęcznej

Kl. III – IV chłopcy:
1 miejsce – Tkacz Dawid SP nr 2 w Łęcznej
2 miejsce – Golec Kacper  - SP nr 4  w Łęcznej
3 miejsce – Mitura Jakub  - SP nr 4  w Łęcznej

KL. V – VI dziewczęta:
1 miejsce – Dominika Sikora - SP nr 4  w Łęcznej
2 miejsce – Kiepura Weronika - SP nr 4  w Łęcznej
3 miejsce – Kogut Nikola – SP Cyców

Kl. V – VI chłopcy:
1 miejsce – Sobiesiak Marcel - SP nr 2 w Łęcznej
2 miejsce – Orłowski Dawid  – SP w Cycowie
3 miejsce – Józefczuk Dawid – SP w Cycowie

Gimnazjum – dziewczęta :
1 miejsce -  Malinowska Zuzanna - Gimnazjum nr 2  w Łęcznej
2 miejsce  - Marcyniuk Martyna-  Gimnazjum w Cycowie
3 miejsce – Okoń Aleksandra  – Gimnazjum w Cycowie


 Gimnazjum – chłopcy :
1 miejsce – Osko Robert  - Gimnazjum w Cycowie
2 miejsce – Kuter Krystian - Gimnazjum nr 2  w Łęcznej
3 miejsce –  Zalewski Michał - Gimnazjum w Cycowie

Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta :
1 miejsce – Witkowska Karolina  – I LO w Łęcznej
2 miejsce – Król Aleksandra  - I LO w Łęcznej
3 miejsce – Biały Julita - ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej

Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy :
1 miejsce – Dawid Wabik – Liceum Lotnicze w Dęblinie
2 miejsce – Lipczak Piotr-  Zespół Szkół Górniczych   w Łęcznej
3 miejsce –  Wnuk Konrad - Zespół Szkół Górniczych   w Łęcznej

Nagrodę specjalną puchar „Super Mistrzyni  ” otrzymała Dominika Sikora ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej za zajęcie I miejsca   w Biegach Kasztelańskich w latach 2010- 2016 . Na uwagę zasługuje fakt, iż dzień wcześniej Dominika wraz z koleżankami z klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej, została mistrzynią województwa w piłce nożnej dziewcząt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów wszystkim uczestnikomXIV Biegów Kasztelańskich.
Kierownikiem zawodów i sędzią głównym był mgr Jacek Grzegorczyk.

Czytaj więcej: Wyniki - XIII Bieg im. Kasztelana Jana Tęczyńskiego – Łęczna 2015

 

XIII Bieg im. Kasztelana Jana Tęczyńskiego – Łęczna 2015

 

Wyniki indywidualne

Dziewczęta I-II klasa szkoła podstawowa:

I miejsce – Weronika Rogalska

II miejsce – Kinga Skoczylas

III miejsce – Agnieszka Zięba

Dziewczęta III-IV klasa szkoła podstawowa:

I miejsce – Patrycja Piotrowska

II miejsce – Oliwia Szysz

III miejsce – Milena Jaworska

Dziewczęta V-VI klasa szkoła podstawowa:

I miejsce – Dominika Sikora

II miejsce – Aleksandra Okoń

III miejsce – Klaudia Sokołowska

Dziewczęta gimnazjum:

I miejsce – Zuzanna Malinowska

II miejsce – Justyna Adamczuk

III miejsce – Karolina Koziak

Dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Aleksandra Król

II miejsce – Ewelina Dudek

III miejsce – Julita Biały

Chłopcy I-II klasa szkoła podstawowa:

I miejsce – Wiktor Proć

II miejsce – Sebastian Tryk

III miejsce – Oskar Grodek

Chłopcy III-IV klasa szkoła podstawowa:

I miejsce – Samuel Przystupa

II miejsce – Mikołaj Chmielewski

III miejsce – Dawid Tkacz

Chłopcy V-VI klasa szkoła podstawowa:

I miejsce – Krzysztof Koniszewski

II miejsce – Dawid Orłowski

III miejsce – Marcel Sobiesiak

Chłopcy gimnazjum:

I miejsce – Piotr Świeca

II miejsce – Adrian Gwóźdź

III miejsce – Rafał Pieczywek

Chłopcy szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Paweł Stachal

II miejsce – Piotr Lipczak

III miejsce – Marcin Kołodziej

 

Klasyfikacja końcowa szkół

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – I LO w Łęcznej

II miejsce – ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

III miejsce – ZSG w Łęcznej

Gimnazja

I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Łęcznej

II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Łęcznej

III miejsce – Gimnazjum w Cycowie

IV miejsce – Gimnazjum w Ludwinie

V miejsce – Gimnazjum w Zofiówce

VI miejsce – Gimnazjum w Puchaczowie

Szkoły podstawowe

I miejsce – SP nr 2 w Łęcznej

II miejsce – SP nr 4 w Łęcznej

III miejsce – SP w Cycowie

IV miejsce – SP w Głębokiem

V miejsce – SP w Zofiówce

VI miejsce – SP w Ciechankach Łęczyńskich

TOP

Kontakt

 

Centrum Kultury w Łęcznej   

21-010 Łęczna, ul. Obrońców Pokoju 1
tel./fax 81 752 15 47
tel. kom. 508 253 478
e-mail: info@ck.leczna.pl

Nr konta: 81 1020 3206 0000 8802 0084 1064

CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej

21-010 Łęczna, ul. Górnicza 12
tel. 81 752 15 42
e-mail: odk@ck.leczna.pl