b_0_16.jpg

IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS RYSUNKU WĘGLEM Łęczna 2016 rozstrzygnięty.

Poniżej prezentujemy protokół obrad Jury konkursu.

 

Protokół

z IX Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem - Łęczna 2016 pod nazwą MUZYKA, ogłoszonego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.                                                                      

W dniu 7.07.2016 w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej Jury konkursu po obejrzeniu 381 prac postanowiło nie zakwalifikować do oceny 2 prace wykonanych na zbyt małym formacie oraz jednej pracy nie wykonanej węglem.

Z pośród zakwalifikowanych do oceny 378 prac, Jury wybrało 132 prace na wystawę pokonkursową , w tym przyznając 28 nagród i wyróżnień - wyłaniając laureatów konkursu w pięciu grupach wiekowych :

  • Grupa wiekowa 5-8 lat

I miejsce (ex-equo):

Olga Goch lat 8 „Muzycy” Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju /opiekun Anna Świca/

Monika Szentak lat 8 Młodzieżowy Ośrodek Kultury w Świdniku /opiekun Renata Szuryga/

 

II miejsce (ex-equo):

Julia Bielak lat 8 Młodzieżowy Ośrodek Kultury w Świdniku /opiekun Renata Szuryga/

Maria Kowalska lat 8 Galeria Autorska GAJ / opiekun Urszula Gajtkowska/

 

III miejsce:

Julia Maciejewska lat 8 Galeria Autorska GAJ /opiekun Urszula Gajtkowska/

 

Wyróżnienia:

Szymon Łobejko lat 8 Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów / opiekun Marzena Miszczuk Głowacka/

Lena Żurawicz lat 7 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju / opiekun Anna Świca/

 

  • Grupa wiekowa do 10 lat

I miejsce :

      Adrian Kulicki lat 10 „ Gdy mój tata gra –tra ta ta ta ta ta...”Wisznice /opiekun Dorota Kulicka/

 

II miejsce(ex-equo):

Piotr Dankowski lat 9 Piątkowskie Centrum Kultury /opiekun Anna Szyszka/

Inga Pizoń lat 9 Młodzieżowy Ośrodek Kultury w Świdniku /opiekun Renata Szuryga/

 

III miejsce

Hanna Siemiątkowska lat 10 Galeria Autorska GAJ /opiekun Urszula Gajtkowska/

 

Wyróżnienia:

Lena Mikołajczak lat 9 Piątkowskie Centrum Kultury /opiekun Anna Szyszka/

Aleksandra Zgierska lat 9 Centrum Kultury w Łęcznej /opiekun Paweł Brodzisz/

 

  • Grupa wiekowa do 14 lat

I miejsce

Oliwia Fidut lat 11 Gminny Dom Kultury w Cycowie /opiekun Maryla Giszczak/

 

II miejsce

Emilia Gałka lat 14 „ Muzyka w Paryżu” Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju /opiekun Anna Świca/

 

III miejsce

Katarzyna Grzywaczewska lat 11 Gminny Dom Kultury w Cycowie /opiekun Maryla Giszczak/

 

Wyróżnienia:

Kamila Bąk lat 13 Gminny Dom Kultury w Cycowie /opiekun Maryla Giszczak/

Emilia Sawicka lat 11 Gminny Dom Kultury w Cycowie /opiekun Maryla Giszczak/

Florentyna Śledź lat 12 Galeria Autorska GAJ /opiekun Urszula Gajtkowska/

 

  • Grupa wiekowa do 18 lat

I miejsce:

Weronika Mazurek lat 15 „Rytmy Jazzu” Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju /opiekun Anna Świca/

 

II miejsce(ex-equo):

Monika Świtała lat 17 Piątkowskie Centrum Kultury /opiekun artystyczny Anna Szyszka/

Agnieszka Wróbel lat 17 „Brzmienie ciszy” Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie /opiekun artystyczny Izabella Dybała/

 

III miejsce:

Kinga Mamzer lat 17”Płyta” Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku /opiekun artystyczny Józef Zając/

 

Wyróżnienia:

Julia Pośpiech lat 17 „Muzyka” Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku /opiekun artystyczny Józef Zając/

 

  • Grupa wiekowa powyżej 18 lat

I miejsce:

Agnieszka Gorgoń lat 20 „Improwizacja” - Będzin

 

II Miejsce:

Edyta Piłat lat 27 „W konstrukcji uderzeń, brzmień i pojedynczych dźwięków” – Dębica

 

III miejsce:

Kinga Zając lat 20 - Łęczna

 

Wyróżnienie:

Małgorzata Kornecka - Drąg lat 30 - Kraków

 

Na konkurs prace napłynęły z takich miast i miejscowości Polski jak: Będzin, Biadacz, Biłgoraj, Bukowno, Chorzów, Chrzanów, Cyców, Dębica, Gdańsk, Gdynia, Golub-Dobrzyń, Grębocin, Hrubieszów, Inowrocław, Katowice, Kluczbork, Koronowo, Kraków, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Lublin, Ludwin, Łęczna, Łomazy, Łomianki, Łódź, Milanówek, Niemce, Nowe Kozłowice, Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Sącz, Nowy Targ, Obrowo, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Lubelski , Pełczyce, Polkowice, Poznań, Pszczyna, Pruszcz Gdański, Puchaczów, Puławy, Rybnik, Siedlce, Siedlęcin, Sopot, Stary Zamość, Świdnik, Tworków, Ujazd, Wałcz, Warszawa, Wilkowice, Wisznice, Wolbrom, Wolsztyn, Zakopane, Zgłobień, Zielona Góra, Żabia Wola, Żelisławice

Realizacja zadania współfinansowana ze środków finansowych Gminy Łęczna i Powiatu Łęczyńskiego.

SKŁAD JURY:

Marie Karenová – Republika Czeska     

Liudmyla Salinska – Ukraina                      

Alla Chumak – Ukraina                               

Andriy Dihtiaruk – Ukraina                         

Natalla Ancimonava – Białoruś                

Krystyna Bałachowicz – Litwa                   

Arkadiusz Kulpa- Polska       

 

logo_plama_copy.pngb_0_0_0_10_images_logo_um.gifb_0_0_0_10_images_logo_st.giflogo-ck-partner3_copy.jpg

 

                                    

Do pobrania:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (wystawapokonkursowa-wegiel2016.pdf)Lista autorów prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej 66 kB2016-08-04 11:20

Back to top