piekno_mojego_miejsca_zamieszkania16.jpg

Konkurs adresowany był  do dzieci i młodzieży z Powiatu Łęczyńskiego.
Uczestnicy konkursu  wykorzystując różnorodność  technik plastycznych przygotowali prace inspirowane pięknem okolic miejsca zamieszkania. Na konkurs nadesłano około 178 prac plastycznych wykonanych  technikami : linoryt, monotypia, wydzieranka, plakatówka, pastel sucha i pastel tłusta.
Placówki, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu to:
Szkoła Podstawowa w Charlężu
Zespół Szkół w Cycowie
Gminny Dom Kultury w Cycowie
Gimnazjum Publiczne w Ludwinie
Szkoła Podstawowa w Malinówce
Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie
Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach
Szkoła Podstawowa w Nadrybiu
Szkoła Podstawowa w Ostrówku
Szkoła Podstawowa w Puchaczowie
Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie
Gimnazjum w Spiczynie
Szkoła Podstawowa w Stawku
Szkoła Filialna w Zawadowie
Szkoła Podstawowa w Zofiówce
Niepubliczne Gimnazjum w Zofiówce
Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
Gimnazjum nr 1 w Łęcznej
Centrum Kultury w Łęcznej
Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej

Jury w składzie:
 - Krystyna Gałat- Grzywa
 - Katarzyna Jagiełło
 - Helena Kępka
 - Teresa Madejska
w dniu 14 maja 2016 r. w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej przy ul. Górniczej 12 po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych prac plastycznych postanowiło nagrodzić i wyróżnić autorów najciekawszych z nich:

uczniowie szkół podstawowych I-III klasa:
I miejsce
Martyna Kaźmierczyk  lat 7 Centrum Kultury w Łęcznej  
II miejsce
Weronika Fidut lat 8 Gminny Dom Kultury w Cycowie
III miejsce
Lidka Pikuła lat 8 Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej           
wyróżnienia:
Jakub Matuszak lat 7 Gminny Dom Kultury w Cycowie
Barbara Słowik lat 7 Centrum Kultury w Łęcznej  
Aleksandra Zielińska lat 8 Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej           

uczniowie szkół podstawowych IV-VI klasa:
I miejsce
Julia Kłębukowska lat 11 Centrum Kultury w Łęcznej
II miejsce
Aleksandra Pawlak lat 11 Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie
III miejsce
Sandra Prokopiuk lat 11 Gminny Dom Kultury w Cycowie
wyróżnienia:
Martyna Wodzyńska lat 10 Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie
Zuzanna Meresta lat 11 Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie
Urszula Zawrotniak lat 12 Szkoła Podstawowa w Malinówce

uczniowie gimnazjum:
I miejsce
Klaudia Kudła lat 14   CK-ODK w Łęcznej
II miejsce
Weronika Kondrat  lat 14  Gminny Dom Kultury w Cycowie
III miejsce
Zofia Krawczak lat 14  Gimnazjum Publiczne w Ludwinie    
wyróżnienia:
Magdalena Osuch lat 13  Gimnazjum nr 1 w Łęcznej
Natalia Czapska lat 14  Gimnazjum Publiczne w Ludwinie    
Patrycja Wojtaszek lat 15 Niepubliczne Gimnazjum  w Zofiówce

uczniowie liceum    
Jury nie przyznało nagród

Wszystkie nadesłane prace zostały zakwalifikowane przez Jury na wystawę pokonkursową.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za podzielenie się swoją wrażliwością na otaczający nas świat .
Jury dziękuje dzieciom i młodzieży za  udział w konkursie za ogromny twórczy potencjał w dziedzinie plastyki, niebanalne ujęcie tematu z wykorzystaniem tak różnorodnych technik plastycznych.
Jury dziękuje wszystkim nauczycielom i instruktorom za zaangażowanie w przygotowanie młodych artystów do konkursu, jednocześnie Jurorzy życzą wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów w działaniach plastycznych.

Zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej 2 czerwca 2016 o godzinie 13:00 w "Kącie działań twórczych" Ck- Osiedlowego Domu Kultury ul. Górnicza12

Back to top