kapele

 

Jury XVI Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2013 w składzie:

 

Antoni Mleczko – przewodniczący
Beata Dąbrowska – członek
Anna Kaczkowska – członek

 

Po wysłuchaniu w dniu 27. Lipca 2013 roku dziesięciu zespołów postawia  przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

 

Nagrodę za piosenkę targową pt: „ Jarmark łęczyński” w wysokości 500,00 złotych  oraz puchar ufundowane przez Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Spółka z o.o. w Łęcznej otrzymuje Kapela Podwórkowa Tońko z Dynowa.                                                        

Jury z satysfakcją zauważa ciekawą melodykę oraz oryginalny tekst utworu. Z dużą przyjemnością jury odnotowuje postęp muzyczny w rozwoju kapeli.

 

Dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości po 500,00 złotych otrzymują  instrumentaliści :
- Janusz Chmura  - akordeonista z Rzeszowskiej Kapeli Podwórkowej Folkloru Miejskiego Cianto za partię solową oraz akompaniament w piosence „Paryski gawroche”
-Stanisław Czarnecki – klarnecista z  Kapeli Podwórkowej Stah z Werbkowic za ciekawe improwizacje solowe w repertuarze konkursowym.

 

Trzy równorzędne trzecie nagrody w wysokości po 1000,00 złotych otrzymują :
- Szczebrzeska Kapela Podwórkowa
- Kapela Podwórkowa Stah z Werbkowic
- Rzeszowska Kapela Podwórkowa Folkloru Miejskiego Cianto

Jury  z przyjemnością przyjmuje debiutancki program konkursowy Kapeli Stah, a także docenia zauważalny rozwój  muzyczny zespołów uhonorowanych tą nagrodą.

 

Drugą nagrodę w wysokości 2500,00zł jury przyznaje Kapeli Podwórkowej Śląskie Bajery z Ornontowic.
Na szczególne wyróżnienie zasługują prezentowane oryginalne własne teksty piosenek, a także ciekawe aranżacje utworów i ich estradowe wykonanie.

 

Laureatem Pierwszej nagrody w wysokości 3500,00 złotych zostaje po raz drugi z rzędu Przeworska Kapela Podwórkowa Beka.
Po raz kolejny Jury łęczyńskiego festiwalu docenia dobór i mistrzowskie wykonanie prezentowanych utworów z podkreśleniem specyfiki aranżacyjnej , zarówno wokalnej jak i instrumentalnej. Prezentowany program posiada cechy oryginalnego stylu od lat właściwego dla tej kapeli.


Jury XVI Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2013 z satysfakcją zauważa wciąż rosnący poziom artystyczny występujących zespołów co czyni łęczyński festiwal jedną z najbardziej atrakcyjnych imprez muzycznych Lubelszczyzny.


Słowa  podziękowań kieruje Jury na ręce jak zwykle niezawodnej Łęczyńskiej publiczności za szczere i gorące przyjęcie zespołów.
Jury wyraża również słowa uznania Organizatorom Festiwalu i żywi nadzieję, że przyszłoroczny Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej będzie równie udany.