Z okazji 15-lecia Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie kapel uczestniczących w tegorocznym festiwalu, z władzami miasta oraz Partnerami i  Sponsorami Festiwalu. Gospodarz spotkania, Eugeniusz Misiewicz - dyrektor CK  w krótkim wystąpieniu przybliżył historię imprezy oraz podziękował  TYM dzięki którym co roku w Łęcznej mamy  ucztę miejskiego muzykowania i wspaniałą zabawę w rytmach dawnych ulic i podwórek.

Za 15 lat pracy przy festiwalu na wniosek dyrektora CK przyznano:

Adamowi Świecy -  odznakę honorową  „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Bogdana Zdrojewskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Helenie Kępka - odznakę honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” nadaną przez Zarząd Województwa

Bogusławowi Szmucowi - medal pamiątkowy Województwa Lubelskiego nadany przez Zarząd Województwa

Górniczej Kapeli Podwórkowej „Karbon” – medal pamiątkowy Województwa Lubelskiego nadany przez Zarząd Województwa

Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o. medal pamiątkowy Województwa Lubelskiego nadany przez Zarząd Województwa.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Teodor Kosiarski – burmistrz Łęcznej wręczył pamiątkowe, jubileuszowe statuetki Festiwalu, które otrzymali:

Związek Zawodowy Górników w Polsce Lubelski Węgiel „Bogdanka” , Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA, Gmina Łęczna, Łęczyńska Energetyka Spółka z o.o. w Bogdance, Korporacja Gwarecka SA w Bogdance, Związek Zawodowy „Kadra” Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA, Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o. , Zespół Szkół Nr 1 w Łęcznej, Bank Spółdzielczy w Łęcznej, GKS „Górnik” Łęczna, Kwiaciarnia Wiesławy i Henryka, Górnicza Kapela Podwórkowa „Karbon”                        oraz  Adam Świeca, Eugeniusz Misiewicz, Marek Harasim, Helena Kępka, Maria Kwiecińska i Marek Wojciechowski.

Uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili pamięć TYCH którzy odeszli a związani byli z łęczyńskim festiwalem: Tadeusza Kuśmierza – jednego z założycieli kapeli Karbon ,Wiesława Ćwirznia, Ryszarda Pydy, Mariana Pomorskiego – członków kapeli Karbon,  Tadeusza Kwiatkowskiego – Cugowa – konferansjera a później jurora festiwalu, Waleriana Suchodolskiego – jednego z pierwszych jurorów festiwalu.

Z Centrum  Kultury kapelowy korowód przemaszerował na targowisko miejskie gdzie ogłoszono wyniki XV Festiwalu i odbył się koncert laureatów.