Wystawa malarstwa Teresy Stasiak "Pomiędzy"

piątek, 20 kwiecień 2018 18:00 - piątek, 18 maj 2018

Wydarzenia

Miejsce wydarzenia

CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej
ul. Górnicza 12
Łęczna, 21-010

Teresa Stasiak
Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz na Wydziale Artystycznym UMCS Lublin. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Twórców Kultury "Paleta" w Krasnymstawie oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Należy do grupy artystów malarzy wprowadzanych w tajniki sztuki przez Pana mgr Macieja Bijasa. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Tworzy w technice akrylu. Uczestniczy w plenerach krajowych i międzynarodowych.

Bierze udział w konkursach malarskich i przeglądach sztuki. Najważniejsze osiągnięcie - Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Malarskim "Zadra" organizowanym przez galerię Zadra w Warszawie w 2010 r. Swoje prace prezentowała na 16 wystawach indywidualnych i ponad 40 zbiorowych.

POMIĘDZY to tytuł cyklu obrazów stanowiących obecną wystawę, stworzonych w latach 2016-2017. Tematem przewodnim przedstawianych prac są interaktywne relacje wielorakich przestrzeni we wszechświecie. Ich symbole - płaszczyzny rywalizując o dominację tworzą osnowę prac i najważniejsze jest to co dzieje się pomiędzy nimi, co tworzy klimat i nadaje smak.

Tagi wydarzenia:
wystawa

Back to top