Centrum Kultury w Łęcznej zaprasza na wystawę pt.

Cudowny i zabawny świat grafiki komputerowej

Hol w Centrum Kultury w Łęcznej, ul. Obrońców Pokoju 1

wystawę można zwiedzać w godzinach 8.00-20.00

Prezentowane na wystawie grafiki cyfrowe stworzone zostały przez uczniów klas I i II Gimnazjum nr 1 w Łęcznej. Prace powstały w ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez  nauczyciela plastyki Agnieszkę Grudzień.

Celem zajęć było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej młodzieży,  pobudzanie kreatywności, a także odkrywanie przyjemności tworzenia, cieszenie się uzyskanym efektem.
            Uczniowie wykorzystywali do pracy twórczej komputer, Internet oraz program do grafiki komputerowej GIMP.  Grafika komputerowa od kilkunastu lat jest bowiem nową dyscypliną artystyczną a komputer stał narzędziem plastycznym obok pędzli, farb, ołówków.  Młodzi twórcy wykorzystując nowe narzędzie plastyczne poszukiwali nowych form ekspresji, nowych form wyrazu, nowych efektów.  Korzystali z otwartych zasobów edukacyjnych, posługiwali się kolażem i fotomontażem, tworzyli własne kompozycje o różnorodnej tematyce.