czarne-madonny16_copy.jpg

CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej zaprasza na otwarcie wystawy prac Andzrzeja Zająca, Joanny Zybert i Urszuli Bydlińskiej pt. Czarne Madonny dn. 30.09.2016 o godz. 18:00 w Galerii ODK ul. Górnicza 12.

Andrzej Zając
Ur. w 1955r. Artysta-samouk, pasjonat Afryki, jej sztuki i kultury: współzałożyciel Centrum Sztuki Afryki Zachodniej CHI-WARA w Łodzi: uczestnik wystaw poplenerowych oraz organizator wystaw malarsko rzeźbiarskich w Galerii CHI-WARA w Łodzi: laureat konkursu Domu Kultury" Lutnia" w 2009 r. (I miejsce): pomysłodawca i współtwórca Art Festival "Energia Afryki". Twórczość w zakresie rzeźby, malarstwa i fotografii.

Wystawy: 2009 "Raj utracony", Galeria Chi-wara, Łódź: 20 II "W poszukiwaniu Afryki", Galeria "Ż", Łódź: 2012 "Raj utracony", Galeria Pasja, Chełm I "Afryka - fikcja i rzeczywistość", Galeria ,,526", Łódź: 2013 "Africanum"- Muzeum Regionalne, Brzeziny I "Prowincja", Galeria Pasja, Chełm I Art Festival "Energia Afryki 2", Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź: 2014 "Raj utracony", Galeria Ordy, Kock i Art Festival "Energia Afryki 3" Poleski Ośrodek Sztuki: 2015 "Prowincja 2" Centrum Kultury, Łęczna I "Prowincja 2", Galeria Ordy, Kock I "Prowincja w Afryce", Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź I "Czarne madonny", Galeria Art Brut, Lublin I "Prowincja w Afryce", Galeria Pasja, Chełm.

Joanna Zybert
Ur. w 1982 r. Absolwentka Geografii Turyzmu i Hotelarstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Projektowania Wnętrz w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi; pasjonatka sztuki i kultury Afryki; współzałożycielka Centrum Sztuki Afryki Zachodniej CHI-WARA w Łodzi; współtwórca Art Festival "Energia Afryki". Twórczość w zakresie haftu krzyżykowego i fotografii.

Wystay: 2012 "Afryka - fikcja i rzeczywistość", Galeria "526", Łódź; 2013 "Africanum", Muzeum Regionalne, Brzeziny / "Prowincja", Galeria Pasja , Chełm / Art Festival "Energia Afryki 3", Poleski Ośrodek Sztuki , Łódź 2015 "Prowincja 2" Centrum Kultury, Łęczna / "Prowincja 2" , Galeria Ordy,  Kock / "Prowincja w Afryce" , Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź / "Czarne madonny", Galeria Art Brut, Lublin / "Prowincja w Afryce", Galeria Pasja, Chełm.

Urszula Bydlińska
Ur. w Siedliszczu w latach 70-tych XX wieku. Niepoprawna humanistka - magister historii, absolwentka UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem olejnym. Mieszka i pracuje w Siedliszczu.

Wystawy indywidualne: 2013 Gminny Ośrodek Kultury w Siedliszczu; 2014 Biblioteka Pedagogiczna w Hrubieszowie; 2014 Kofi&Ti Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna w Radzyniu Podlaskim; 2014 Galeria Patio, Biblioteka Publiczna im. M. Orsetti w Chełmie; 2015 "Ikony", Galeria Art Brut w Lublinie; 2016 "Ludowe Madonny", Galeria Nova, Biblioteka Publiczna im. M. Orsetti w Chełmie; 2016 "Madonny", Gminna Biblioteka Publiczna w Kurowie.
Wystawy zbiorowe: 2013 "Amatorskie Pasje", Centrum Kultury w Łęcznej; 2013 Międzynarodowy Plener Malarsko- Rzeźbiarski "Nasza Mała Ojczyzna" w Siedliszczu; 2013 "Prowincja", Galeria Pasja w Chełmie; 2014 "Ikony", Gminny Ośrodek Kultury w Cycowie; 2014 Międzynarodowy Plener Malarsko- Rzeźbiarski "Nasza Mała Ojczyzna" w Siedliszczu; 2015 "Prowincja 2", Centrum Kultury w Łęcznej; 2015 "Prowincja 2", Galeria Ordy w Kocku; 2015 "Amatorskie Pasje" Centrum Kultury w Łęcznej; 2015 "Prowincja w Afryce", Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi; 2015 Międzynarodowy Plener Malarsko- Rzeźbiarski "Nasza Mała Ojczyzna" w  Siedliszczu; 2015 "Prowincja w Afryce", Galeria Pasja w Chełmie; 2016 "Ikony" Nałęczowski Ośrodek Kultury, Galeria im. Michała Elwiro Androlliego.

Do pobrania:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja